Aplikacje na iOS i OS X

WWF Togther – wspaniały program poświęcony zagrożonym gatunkom

WWF Together - iOS (iPad)

W AppStore jest wiele dobrych aplikacji. Ale zdecydowanie mniej jest takich, które potrafią naprawdę oczarować swoim pięknem i tym, w jaki sposób zostały opracowane i przygotowane.

Aplikację WWF Together na iPada widziałem na liście Top już od kilku dni, ale dopiero dzisiaj zdecydowałem się ją pobrać. I powiem Wam, że aplikacja mnie zachwyciła.

WWF Together - iOS (iPad)

WWF (World Wildlife Fund) to międzynarodowa organizacja ekologiczna, której celem jest powstrzymanie degradacji przyrody. Symbolem i logiem organizacji jest panda.

Aplikacja, która została przygotowana przez organizację, poświęcona jest zagrożonym wyginięciem gatunkom zwierząt. Program został wspaniale zaprojektowany i dostosowany do iPada, tak aby wykorzystywać jak najwięcej jego atutów i możliwości.

Oprócz pięknych zdjęć i filmów, będziemy mogli poznać także trochę ciekawostek o zwierzętach, ale nie będą to tylko podane w formie tekstowej informacje. W wielu miejscach aplikacja wymaga od nas interakcji, dzięki czemu korzystanie z niej jest ciekawe, a zdobywanie nowej wiedzy przyjemne.

Po obejrzeniu wszystkich materiałów na temat danego zwierzaka, informacjami o nim możemy podzielić się ze znajomymi wysyłając im link do filmu na jego temat. Oprócz tego, program zawiera instrukcje origami, pozwalające złożyć z papieru figurkę każdego z prezentowanych zwierząt.

[youtube id=”COPOEOnRnNk” width=”600″ height=”350″]

Gorąco polecam Wam pobranie programu i obejrzenie zawartych w nim materiałów. Program dostępny jest za darmo, a jego jedynym minusem jest to, że dostępny jest wyłącznie na iPada.

[appstore id=581920331]

Komentarze
To Top