Gry na iOS i OS X

Nightmares from the Deep: The Cursed Heart

Nightmares from the Deep: The Cursed Heart - iOS (iPad, iPhone, iPod touch)

Nightmares from the Deep: The Cursed Heart to gra stworzona przez polskie studio Artifex Mundi, specjalizujące się w grach przygodowych. W wersji na iOS gra została wydana przez firmę G5 Games.

W grze wcielamy się we właścicielkę muzeum, która musi uratować swoją córkę, porwaną przez nieumarłego pirata. Po opuszczeniu naszego muzeum udamy się więc w niebezpieczną podróż na Karaiby, gdzie kilkaset lat temu kwitło pirackie życie. Dziś, po latach, musimy odkryć tajemnicę skrytą na tajemniczej wyspie, dzięki której przerażający pirat wciąż może grasować po świecie.

Nightmares from the Deep: The Cursed Heart - iOS (iPad, iPhone, iPod touch)

Gra wykonana jest w formie gry point & click i hidden object, co świetnie sprawdza się na ekranach dotykowych urządzeń z iOS. W grze będziemy więc odkrywać wszelakie zakamarki różnych lokacji, odnajdując przy tym wiele ukrytych obiektów i przedmiotów oraz wykonywać zagadki i mini gry.

Gdy odpalimy po raz pierwszy naszą grę wpisujemy nasz nick, wybieramy poziom trudności (w moim przypadku był to normalny, ponieważ nie za często gram w tego typu gry) i już po chwili zostajemy przeniesieni do wprowadzenia, zarysowującego nam sytuację, którą „zastajemy” wchodząc do wirtualnej rozgrywki.

Jednym z ważniejszych dla mnie elementów gry, zwłaszcza że mamy tu do przeczytania całkiem sporo tekstu, jest bez wątpienia fakt, że twórcy zadbali o język polski. Owszem – nad grą pracowała polska firma, jednak wspominam o tym, bo jeśli chodzi o gry na iOS, nie zawsze jest to rzecz oczywista. Oprócz tego twórcy zadbali też o to, co bardzo lubię, czyli osiągnięcia. Jest ich na prawdę sporo, co dodatkowo „napędza” każdego nowego gracza do dalszej rozgrywki.

Już po kilku minutach w grze jesteśmy w stanie dostrzec jej walory – liczne elementy, przy których musimy uruchomić naszą inwencję twórczą, logikę i wyobraźnie. Do dyspozycji w grze mamy swój inwentarz, do którego możemy wrzucać zdobyte przedmioty. Natomiast, aby ich użyć, należy przeciągnąć je z inwentarza do danego punktu, np. klucz do zamka, albo kartę magnetyczną do czytnika kart.

Od dawna nie grałem w tak dobrze wykonaną i przemyślaną grę. Nightmares from the Deep: The Cursed Heart to gra warta uwagi ze względu na świetną fabułę, grywalność i przede wszystkim grafikę.

Gra dostępna jest w AppStore łącznie w 4 wersjach. Wersja zwykła (obecnie dostępna za darmo) w wersji na iPhone’a/iPoda touch oraz HD na iPada i edycja specjalna (także w wersji zwykłej i HD), w której otrzymujemy dostęp do dodatków, m.in. w postaci dodatkowej przygody, do której dostęp odblokujemy, po ukończeniu głównej historii.

Zdecydowanie polecam i zachęcam Was także do przejrzenia innych gier przygodowych G5 Games w AppStore. Znajdziecie ich na prawdę sporo, a wiele z nich jest równie warta uwagi.

[appstore id=536572217][appstore id=536578584]

[appstore id=536567955][appstore id=536573701]

Komentarze
To Top