Gry na iOS i OS X

W podniebną podróż w jednym myśliwcu z Sidem Meierem

Ace Patrol - iOS (iPhone, iPad, iPod touch)

Sid Meier wraz z swoim studiem Firaxis, kolejny raz podbija rynek gier na urządzenia mobilne. Tym razem, przy pomocy alianckiej eskadry samolotów z okresu I wojny światowej, którą przyjdzie nam pokierować w najnowszym dziele twórców Civilization, Ace Patrol.

Firaxis, chyba już nigdy nie odejdzie od stylu prowadzenia bitew, w której czuje się najlepiej i co jakiś czas go urozmaicając. Więc? Wszystkie batalie jakie będziemy toczyć, odbędą się na planszy heksagonalnej w turach. Na szczęście walki są prowadzone na tyle dynamicznie, że nie ma mowy o wkradnięciu się nudy. W grze mamy do wykonania duży zestaw misji, w której każde zwycięstwo jest nagradzane highscorem oraz doświadczeniem. Samych maszyn jest naprawdę sporo, a każda z nich, posiada własne statystyki, podobnie jak piloci, którmi dowodzimy. Również, naszych „Asów przestworzy” będziemy mogli wspomóc dodatkowymi cechami jak np. lepsza celnością lub nauczyć ich nowych manewrów.

W menu głównym gry, które jest lotniskiem, możemy sprawdzić encyklopedię (BaronOPedia), kupić dodatkowe rzeczy do gry, przydzielić pilotów do misji oraz obejrzeć tabelę wyników. Grafika w grze jest wykonana w stylu znanym z komiksów, co dodaje grze unikatowego charakteru. Dodatkowo, muzyka gry jest stylizowana na utwory z okresu I wojny światowej. Ogólnie w kwesti dźwiękowej jest wszystko jak należy.

Sterowanie w grze jest rozbudowane i nie wszystkie funkcje zostały tutaj wyjaśnione. Na przykład, żeby obrócić pole bitwy, potrzebujemy przytrzymać jednym palcem ekran a drugim „zataczać okręg”. Niestety to nie jest wyjaśnione w samouczku, a trochę szkoda, bo z reguły samouczki w grach Firaxis są dobrze przygotowane i nie zostawiają niedomówień. To jest właściwie, jedyny minus tej gry! Naprawdę!

Multiplayer dostępny jest niestety tylko dla dwóch graczy, a po drugie musimy wcześniej odblokować nacje i samoloty, żeby móc używać ich w grach wielosobowych. Sa dwa tryby rozgrywki – Hot Pad, czyli znane z serii Worms, przekazywanie iUrządzenia pomiędzy graczami, oraz gra przez internet wykorzystująca GameCenter. Gra wielosobowa jest naprawdę wciągająca.

 

Ogółem, mogę stwierdzić, że Sid Meier i spółka nadal trzymają wysoki poziom. Kolejny raz potwierdzają to, dzięki właśnie Ace Patrol. Dla strategów w sam raz, a fanom Civilization… polecam nadal pozostać przy Civilization i zagrać w Ace Patrol! 🙂

Gra dostępna jest za darmo, na wszystkie urządzenia z iOS.

[download]

[appstore id=583000830]

 

To Top