Gry na iOS i OS X

Tiny Troopers 2 – czas na coś dla „dużych chłopców”

Tiny Troopers 2 - iOS (iPhone, iPod touch, iPad)

Dzisiaj, z okazji Dnia Dziecka, sporo pisaliśmy i informowaliśmy o aplikacjach dla najmłodszych. Teraz, czas na coś dla nieco większych chłopców 😉

Tiny Troopers 2 jest kontynuacją dzielnie utrzymującej się przez długi czas na AppStore’owej liście Top 25 gry, w którą niestety nie miałem jeszcze okazji zagrać.

Przygodę zacząłem dopiero od drugiej części, ale już teraz wiem, że będę nadrabiał to co straciłem i właśnie pobieram poprzedniczkę 🙂

Postaram się zrecenzować ten tytuł nieco inaczej niż inne. Podzielmy tekst na noty, które są wystawiane.

Grafika

Grafika mnie nie zachwyca. Widziałem znacznie lepsze, ale trzeba przyznać, że mimo wszystko ta tutaj nadaje klimatu grze.

Jest zrobiona w dość nietypowy sposób, bo biegamy postaciami, które jak na moje oko mają nieproporcjonalne głowy do reszty ciała. Przywodzi mi to na myśl trochę gry na młodszych odbiorców niż dla „starych wyjadaczy”.

Jednym będzie się to podobać bardziej, innym mniej, jednak całość ma swój nieco humorystyczny styl.

Dźwięk

Nie ma tu dużo do recenzowania. Muzyka jest dobrze dobrana do gry, a dźwięki – mógłbym rzec, że są całkiem realistyczne.

Grywalność

Wysoka nota, naprawdę 🙂 Mamy swojego żołnierza, którym przechodzimy poszczególne misje, między którymi możemy zmieniać jego wygląd, czy upgrade’ować akcesoria. Jeśli misja się nie powiedzie, możemy utracić go bezpowrotnie. Wtedy jego miejsce zajmie kolejny szeregowy. Zaskakujące jest dla mnie jedynie sterowanie, które nie polega na korzystaniu z „joysticka”, tylko jest podobne do gier strategicznych. „Punktujemy” miejsce na planszy, w które postać ma się przedostać.

[youtube id=”nv5wDVSZf14″]

Jakość/Cena

Gra jest obecnie darmowa i szczerze polecam się z nią zapoznać 🙂 Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zagrać, to nawet się dłużej nie zastanawiajcie! 🙂

[download]
[appstore id=594774843]

To Top