Gry na iOS i OS X

Combo Crew

Combo Crew - iOS (iPhone, iPod touch, iPad)

W Combo Crew czarny charakter więzi czterech bohaterów w swojej wieży Boss Inc. Zadaniem wojowników jest wydostanie się z budynku, pokonując co raz silniejsze i liczniejsze fale przeciwników, a na koniec samego oprawcę. Jak widać, twórcy nie byli kreatywni, przy tworzeniu fabuły do tej gry, ale ona jest tu najmniej ważna.

Grafika nie jest mocną stroną produkcji. Czasami zdarzało się, że postacie „łączyły się w jedno”. Po drugie postacie są po prostu brzydkie. W zabawie jednak ten fakt nie przeszkadza, ponieważ przede wszystkim, chodzi tu o „miodność” rozgrywki. A jej jest bardzo dużo jak na małą, prostą produkcję. Kręcenie nowych „combosów”, jest naprawdę nie lada wyzwaniem i trzeba nagimnastykować się palcami, żeby wykręcony przez nas wynik utrzymać (tak, aby żaden z przeciwników nie uderzył w naszą postać), jednak opanowanie ciosów jest dosyć proste.

Każda z postaci (a jest ich łącznie 4, z czego dwóch należy kupić za pomocą „joysticków”), posiada swój własny zestaw specjalnych ciosów, które odblokowujemy, przechodząc tryb „King of Tower”, lub „Combo Crew”, a następnie kupując wybrane za wspomniane „joysticki”. Dodatkowe umiejętności, jak i tymczasowe ulepszenia, możemy nabyć za złote monety. Jedno i drugie otrzymujemy po walce, z tym, że joysticki dostajemy po wykręceniu odpowiedniego wyniku.

W grze mamy do wyboru dwa typy sterowania – pierwszy polega na przeciąganiu dwoma palcami po ekranie, a drugi to sterowanie kciukami – osobiście polecam to pierwsze ustawienie, ponieważ drugie jest strasznie męczące. Ogólnie rozgrywka nawet mi się podobała, ale przez cały czas miałem odczucie, jakby aplikacji brakowało szlifu.

Autorzy zaoferowali dwa tryby rozgrywki – „King of Tower”, czyli tryb fabularny oraz tryb przetrwania o nazwie „Combo Crew”. Dodatkowo w tym drugim, mamy również konkretne zadania do wykonania, za które jesteśmy nagradzani joystickami. Ze względu na szybkość rozgrywki, przejście pierwszego trybu zajęło mi jakąś godzinę. Myślę, że to dobry czas jak na taką grę, a dodatkowo zawsze można do niej wrócić i zagrać w tryb „Combo Crew”. Cieszy mnie to, że twórcy w sztuczny sposób nie przedłużali gry.

Ogólnie, Combo Crew to dobra gra. Może wygląda brzydko, ale za to nadrabia miodnością rozgrywki. Mimo wszystko produkt The Game Backers wymaga solidnego doszlifowania, jak i wsparcia. Ze swojej strony polecam grę, zwłaszcza, że twórcy zachęcają nas odpowiednio niską ceną (1,79 euro) i myślę, że powinna dobrze wypełnić czas np. podczas przejazdu autobusem.

[youtube id=LuW2fmz4S3Y]

[download]

[appstore id=599516631]

To Top