Gry na iOS i OS X

Franko powraca po 20 latach milczenia!

Franko 2: Revenge is Back - iOS (iPhone, iPod touch, iPad)

Jak donosi serwis HCgamer, twórcy polskiego hitu z lat 90-tych Franko: The Crazy Revenge – Mariusz Pawluk i Tomasz Tomaszek – zapowiadają sequel pod tytułem Franko 2: Revenge is Back, na urządzenia z systemami iOS i Android.

Dla przypomnienia, Franko: The Crazy Revenge, powstało na Amigę (1994) oraz komputery PC (1996). Akcja gry toczyła się w 1989 roku w Szczecinie, gdzie dochodziło do przemytu różnych nielegalnych towarów. Franko i jego przyjaciel Alex, którzy  wcześniej trenowali sztuki walki, ścierają się z bandą Klocka, największego przemytnika w mieście. Niestety, obaj przegrali walkę i tracą przytomność. Gdy Franko „powraca do świata żywych”, zauważa, że jego przyjaciel Alex nie żyje i poprzysięga zemstę na Klocku, i jego ludziach. Po długim treningu, wyrusza na samotną walkę z przemytnikiem i jego świtą.

Dla przypomnienia przedstawiam również gameplay z pierwszej części gry:

[youtube id=dRGIww533Y4]

Teraz, po 20 latach, Franko powraca z – cytując – „zmywaka w Anglii” i musi zrobić porządek. Szczegóły co do premiery jak na razie nie są znane.

Sequel będzie finansowany przez polski serwis Wspieram.to (który jest rodzimą alternatywą dla Kickstartera). Dla wspierających twórcy obiecują przygotować ciekawe nagrody.  Dla zachęty, autorzy umieścili kilka grafik oraz krótki treaser.

[youtube id=RLtnc2PAGEs]

Osobiście tradycyjnie wesprę ekipę odpowiedzialną za najnowszą część Franko, tak samo jak wspieram innych twórców polskich gier. Myślę też, że obecnie programiści z kraju nad Wisłą, stanowią dużą konkurencję dla zachodnich studiów trudzących się grami, tylko często brakuje im odpowiedniej reklamy, aby tytuł odniósł sukces nie tylko u nas. Kilku grom udało się jednak wybić (mp. Wiedźminom oraz dwóm częściom Sniper: Ghost Warrior) i to może posłużyć za dobry przykład innym rodzimym twórcom.

To Top