Gry na iOS i OS X

The Cave pojawi się na iOS

The Cave - iOS (iPhone, iPod touch, iPad)

The Cave, projekt stworzony przez Rona Gilberta, twórcy Małpiej Wyspy, dla SEGI, latem zadebiutuje na iOS. W porównaniu do wersji na PC, zostało zmienione jedynie sterowanie, które jest przystosowane do ekranów dotykowych. Co ciekawe, nie będziemy mieli do dyspozycji wirtualnego joysticka, lecz gracz będzie musiał wskazać cel przemieszczenia się postaci.

The Cave jest grą przygodowo-zręcznościową z elementami gier logicznych. Kierując trzema spośród siedmiu możliwych do wybrania bohaterów, musimy dotrzeć do końca labiryntu i odkryć wszystkie możliwe sekrety. Warto wspomnieć, że każdy z bohaterów poszukuje w tytułowej jaskini „czegoś wartościowego” i ta rzecz będzie się zmieniać w zależności od tego, kogo wybierzemy. A możemy pokierować mnichem, rycerzem, naukowcem, podróżnikiem, poszukiwaczem przygód oraz dwójką małych dzieci. W czasie rozgrywki, w dowolnym momencie, możemy zmieniać postać na jedną z trzech wybranych. Oczywiście, fani gier Rona Gilberta nie mogą narzekać na brak specyficznego dla jego gier humoru.

Na razie nie wiadomo nic o uniwersalności aplikacji, ani o jej cenie. Pozostaje jedynie czekać na dalsze informacje. Premiery odbędzie się latem tego roku.

To Top