Gry na iOS i OS X

Willy’s Great Adventure: ZX Spectrum – następca Jet Set Willy wydany po 28 latach!

Willy's Great Adventure: ZX Spectrum - iOS (iPhone, iPod touch, iPad)

28 Czerwca 2013 roku w App Store, dzięki firmie Elite Systems, po 28 latach pojawił się duchowy następca Jet Set WillyWilly’s Great Adventure.

Pierwotnie, gra miała być wydana na ZX Spectrum, lecz jej autor – Terry Lloyd, nie mógł znaleźć wydawcy dla swojego produktu. Dopiero w tym roku, nawiązując współpracę z Elite Systems, mógł wydać grę oraz z twórcą oryginalnego Jet Set Willy – Matthem Smithem, podjąć nowy projekt. Gra jest częścią serii Miner Willy, do której należą Manic Miner (1983) oraz wspomniany Jet Set Willy (1984),  które opowiadają losy górnika Willy’ego. Warto zaznaczyć, że tytuły nie tylko były oryginalne, ale i innowacyjne jak na lata 80′ i platformę ZX Spectrum, na które były pierwotnie przeznaczone.

Względem oryginalnej wersji Willy’s Great Adventure, zmieniono układ plansz oraz stylistykę głównego bohatera – w tej części porzucono strój górnika na rzecz ubioru poszukiwacza przygód.

Grę Willy’s Great Adventure możecie nabyć za w wersji HD (dla iPada) jak i zwykłej (reszta urządzeń). Gra wymaga iOS 4.3 lub nowszego.

[download]

[appstore id=662759404][appstore id=662757271]

 

 

To Top