Aplikacje na iOS i OS X

Recenzja programu Novation Launchpad

Novation Launchpad - iOS (iPad)

Firmę Novation znam nie od dzisiaj – to właśnie oni dostarczają najlepszym DJ’om wysokiej jakości sprzęt, dzięki któremu powstają nowe klubowe hity. Brytyjski producent wydał aplikację na iOS, dzięki której możemy spróbować naszych sił w muzyce elektronicznej kompletnie za darmo.

Wygląd programu jest prosty i nie ma co się dziwić – wszak to tylko odwzorowanie produktu Novation. Możemy zmienić tutaj wykorzystywane sample, głośność, scenę oraz przebieg. Samych sampli jest dużo, lecz z czasem można poczuć, że przydałoby się więcej, tak jak i przycisków na ekranie – jest ich po prostu za mało i szkoda, że twórcy aplikacji nie pokusili się o większą ilość o mniejszym rozmiarze.

Drugim minusem jest rozmieszczenie przycisków. Jeżeli chcemy zmienić przebieg, czy scenę – zasłania to 1/3 przycisków i niestety już nie można wykorzystać sampli, które zostały zasłonięte przez nowe menu.

Trzecim minusem jest możliwość wybrania jednego przycisku w danej kolumnie, tak jakby były silnie zależne od siebie.

Aplikacja zawiera zapisane profile ustawień w zależności od typu muzyki, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zapisać własne ustawienia. Z aplikacji korzysta się bardzo przyjemnie – wszystko jest opisane i nauka obsługi nie trwa dłużej niż przysłowiowe pięć minut. Niestety brakuje opcji nagrywania własnych miksów.

Ogólnie to bardzo dobra aplikacja dla początkowych DJ’ów i amatorów muzyki elektronicznej/klubowej. Aplikacja posiada kilka braków, lecz warto pamiętać, że to jedynie reklama produktów Novation. Mam także nadzieję, że twórcy uzupełnią braki, jakie wypisałem w recenzji.

Aplikacja dostępna jest wyłącznie na iPada.

[download]

[appstore id=584362474]

To Top