Gry na iOS i OS X

Team17 zapowiada Worms 3!

Worms 3 - iOS (iPhone, iPod touch, iPad)

Dzisiejszego dnia Team 17 zapowiedział pełnoprawną kontynuację serii Worms.

Worms 3 nie będzie odbiegać od poprzednich odsłon serii – gracz będzie kierował zespołem złożonym z 4 robaków, którego zadaniem będzie wyeliminowanie przeciwnika na dwuwymiarowej mapie. Pozostanie też podział na klasy znany z Worms Revolution („mięśniak”, naukowiec, zwiadowca oraz żołnierz), dodając perki, na podobieństwo znanych z serii Call of Duty.

Twórcy zapowiadają również multiplayer (tradycyjne „podaj tablet” oraz z 4 osobami jednocześnie wykorzystując do tego celu Apple TV) z trybem Forts oraz tradycyjnym Deathmatchem. Nie zabraknie też kampanii, w której skład wejdzie 27 misji osadzonych na różnych terenach, oraz trybu BodyCount, w którym poziom trudności zwiększa się z meczu na mecz.

Do tego autorzy dokładają możliwość wybrania jednego z dwóch sposobów sterowania (wirtualny kontroler na ekranie lub wykorzystanie gestów).

Worms 3 - iOS (iPhone, iPod touch, iPad)

Ciekawostką, urozmaicającą rozgrywkę, jest wprowadzenie wariacji na temat gier karcianych. Z kart o różnych działaniach będzie można skorzystać na początku oraz na końcu tury. Talia, jaką może mieć gracz, zawiera 41 kart, a w niej mogą się znaleźć karty brązowe, srebrne i złote (zapewne dokupywane poprzez in-app purchase).

Premiera planowana jest w trzecim kwartale roku, tylko na urządzenia z iOS.

Worms 3 - iOS (iPhone, iPod touch, iPad)

To Top