Gry na iOS i OS X

Drive on Moscow – kolejna gra Shenandoah Studio

Drive on Moscow - iOS (iPad)

W grudniu ubiegłego roku trafiłem na grę Battle of the Bulge na iPada, która okazała się świetną strategią turową. Jej recenzję możecie przeczytać tutaj, a w ostatnich zdaniach znajdziecie zapowiedź kolejnej gry studia Shenandoah, której tematem przewodnim miała być Bitwa pod El Alamein (o której wspomnę niedługo w kolejnym artykule). Okazało się jednak, że twórcy wcześniej, jako drugą część serii, postanowili wydać grę poświęconą innemu fragmentowi. Już niebawem, będziemy walczyć pod Moskwą!

Drive on Moscow - iOS (iPad)

Sama mechanika gry i sposób rozgrywki będzie zbliżony, czy wręcz identyczny, jak w „Bitwie o Ardeny”. Oczywiście w Drive on Moscow na przeciw siebie staną niemieccy żołnierze, których celem będzie zdobycie Moskwy i Sowieci, której będą jej bronić. Cała kampania będzie trwała przez 22 tury, co ma odpowiadać 79-dniowej bitwie. Każda tura to 3-5 dni – długość będzie zależna od panujących warunków atmosferycznych, a te będą zmieniać się na coraz gorsze, wraz z upływem czasu. Gra będzie odpowiadać wydarzeniom toczącym się od października 1941 do stycznia 1942.

Drive on Moscow - iOS (iPad)

Gra zakończy się, gdy któryś z graczy osiągnie cele kampanii lub po prostu, gdy miną 22 tury.

Oprócz pełnej kampanii, twórcy przygotowują także 3 scenariusze: Typhoon, At The Gates and Zhukov’s Counteroffensive.

Wśród nowości, które spotkamy w grze znajdą się sowieckie fortyfikacje obronne, nowe rodzaje jednostek, ulepszone funkcje Game Center i wiele więcej. Sama mapa także ma być dużo większa, w porównaniu z Battle of the Bulge.

W grze z pewnością pojawi się także tryb multiplayer, w który, podobnie jak w pierwszej części gry, będziemy mogli znaleźć przeciwników za pośrednictwem Game Center, a jako że jest to gra turowa, będziemy mogli toczyć kilka wojennych potyczek jednocześnie, z różnymi osobami – gra nie wymaga wtedy, aby gracze byli online w tym samym czasie – po prostu na zmianę wykonują ruchy.

Drive on Moscow - iOS (iPad)

Prace nad grą Drive on Moscow

Nie wiem jak Wy, ale ja czekam z niecierpliwością. Premiera najprawdopodobniej odbędzie się wtedy, kiedy rozpoczęły się wydarzenia historyczne, którym gra jest poświęcona, czyli 2. października.

To Top