Gry na iOS i OS X

Assassin’s Creed: Pirates – mobilni piraci wraz z premierą Assassin’s Creed IV?

Ubisoft niedawno zapowiedziało Assassin’s Creed: Pirates. Tym razem nie jest to spin-off na PS Vita, lecz na iOS i Androida. Akcja gry zostanie umieszczona na Karaibach, w tym samym okresie co Assassin’s Creed IV: Black Flag, lecz fabularnie, wersja mobilna nie będzie związana z grą na duże platformy.

W Assassin’s Creed: Pirates, wcielamy się w kapitana Alonzo Batilię, a do wykonania będziemy mieli szereg misji, w tym chociażby znalezienie skarbów, należących do sławnego La Buse’a. Oczywiście nie zabraknie emocjonujących bitew morskich, możliwości zarządzania załogą, rozbudowywania statku oraz eksplorowania otwartego świata.

20130910103057

Po wstępnej zapowiedzi, całość przypomina mi uboższą wersję Sid Meier’s Pirates lub wyciętą, ulepszoną i usamodzielnioną część związaną z walkami morskimi z Assassin’s Creed III. Chętnie jednak będę się przyglądać tej produkcji.

Premiera gry nastąpi już tej jesieni – prawdopodobnie wraz z premierą Assassin’s Creed IV: Black Flag. Uniwersalność i cena aplikacji są jak na razie nieznane. Poniżej możecie zobaczyć grafiki oraz materiał filmowy z nadchodzącej mobilnej produkcji.

[youtube id=Otb2fqbFoMY]

To Top