Informacje i nowości

iMessage na Androida – trzymajcie się z dala od tej aplikacji

Android - Message

Jakiś czas temu do Google Play trafiła aplikacja iMessage na Androida. Aplikacja nie jest w żaden oficjalny sposób wspierana przez Apple – jej autorem jest programista Daniel Zweigart. Użytkownicy, którzy testowali aplikację, potwierdzili jej działanie. Wiadomości można wysyłać z urządzeń z systemem Android na iPhone’a lub iPada i odwrotnie. Aby korzystać z aplikacji, potrzebne jest oczywiście Apple ID wraz z hasłem.

Adam Bell odkrył, że aplikacja łączy się z serwerami Apple podszywając się pod Maka mini.

Niestety, jest bardzo możliwe, że dane Apple ID wpisywane do aplikacji, są zbierane przez autora i mogą zostać wykorzystane w niepożądany przez nas sposób.

Ponadto Steven Troughton-Smith odkrył, że aplikacja potrafi pobierać i instalować oprogramowania w tle, co oznacza, że ma możliwość wprowadzenia na urządzenie złośliwego oprogramowania bez naszej wiedzy.

 

Jeśli mieliście nadzieję, że będziecie mogli za darmo komunikować się ze znajomymi używającymi systemu od Google, to biorąc pod uwagę te informacje, zalecamy trzymania się z dala od tej aplikacji i niepolecania jej nikomu. A już na pewno nie używajcie jej wraz z Apple ID, które jest wykorzystywane także do innych celów.

Póki co dużo lepiej skorzystać z aplikacji WhatsApp.

[download]

[appstore id=310633997]

[source name=”Cult of Mac”]

To Top