Gry na iOS i OS X

Angry Birds: Star Wars II, czyli przejście na świńską stronę mocy

Angry Birds: Star Wars II

Wraz z premierą iOS 7, dnia 18. września, firma Rovio również zaprezentowała nowość na rynku – swoją nową grę na urządzenia mobilne, a mianowicie drugą część Angry Birds: Star Wars.

Akcja rozgrywa się w pierwszych trzech częściach kultowej sagi George’a Lucasa. Pojawiają się też nowe miejsca rozgrywki – m.in planeta Tatooine.

Strzelamy też nowymi „wściekłymi ptakami” – młodym Anakinem Skywalkerem, który leci na swoim ścigaczu, czy Obi Wanem Kenobi, który używa mocy przy odpychaniu przedmiotów. W grze nie zabrakło miejsca dla Qui-Gon-Jinna machającego swoim zielonym mieczem świetlnym i mistrza Yoda, który po dotknięciu ekranu zaczyna się zwariowanie obracać wokół własnej osi. Dla mnie miłą niespodzianką był Jar Jar Binks, strzelający swoim długim jęzorem.

[youtube id=”wP_nMhli3CQ”]

Jednak największą nowością jest fakt, że w tej części serii możemy grać ciemną stroną mocy! A właściwie świńską :). Tego właśnie brakowało mi w pierwszej części, gdy nie mogłem sobie postrzelać świńskim Vaderem. Z jednej strony ktoś powie, że gra nie powinna się już nazywać Angry Birds i całą seria traci w ten sposób sens, ale moim zdaniem Rovio zrobiło świetną rzecz – daje nam możliwość opowiedzenia się po jednej ze stron, tak samo jak mógł to zrobić Anakin.

Po ciemnej stronie mocy możemy grać Lordem Sithów rażącym piorunami, złymi klonami oraz Darthem Maulem posiadającym swój słynny, podwójny miecz świetlny.

Angry Birds: Star Wars II posiada wspaniałą grafikę. Wygląd plansz jest naprawdę rewelacyjny – do niczego nie można się przyczepić. Na dzień dzisiejszy przeszedłem wszystkie dostępne levele i już nie mogę doczekać się kolejnych, a możliwość grania po świńskiej stronie mocy – po prostu to uwielbiam! Moim zdaniem warto wydać około 4 złote na taką grę. Fińska firma znów wykonała kawał dobrej roboty, ale oni już chyba nas do tego przyzwyczaili ;).

[download]

[appstore id=645859810]

To Top