Plotki

Według Briana White’a iWatch będzie mógł służyć do sterowania automatyką domową

iWatch

Analityk Brian White, powołując się na swoje kontakty informuje, że [iwatch] będzie czymś więcej niż zegarkiem, który będzie współpracował z naszym smartphone’em.

Według niego, urządzenie będzie wykorzystywane do kontrolowania różnych funkcji w naszych domach, jak ogrzewanie/chłodzenie, oświetlenie, audio, itp.

Oprócz tego, według wielu wcześniejszych doniesień, [iwatch] ma posiadać różne czujniki kontrolujące nasz stan fizyczny. I o ile w tym przypadku konieczne jest specjalna konfiguracja sprzętowa urządzenia, to nie sądzę, aby było to konieczne w przypadku automatyki domowej. Pozostaje pytanie, jak będzie wyglądała możliwość tworzenia aplikacji na iWatcha? Bo w przypadku automatyki domowej sprowadza się to właściwie wyłącznie do tego.

Oczywiście idealnie by było, gdyby Apple stworzyło w tym przypadku jakiś standard komunikacji i własną aplikację, do której podłączałyby się urządzenia, tak aby z jednego miejsca można było zarządzać wszystkim co mamy w domu. Wątpię jednak, abyśmy zobaczyli to w pierwszej wersji urządzenia.

Oczekuje się, że [iwatch] zostanie zaprezentowany w przyszłym roku.

To Top