Gry na iOS i OS X

Zapowiedź Final Fantasy Agito

Niedawno Square Enix zapowiedziało Final Fantasy Agito. Ekskluzywna część Final Fantasy dla tabletów i smartfonów z iOS (i Androidem) będzie niebezpośrednią konwersją, wydanej tylko w Japonii, FF Type-0 z konsoli Playstation Portable.

Co to oznacza? W Agito, będą postacie znane z Type-0, lecz ścieżka fabularnie będzie diametralnie inna niż w oryginale.

Dodatkowo gra będzie podzielona na rozdziały wydawane co dwa tygodnie, których zawartość będą wybierać gracze w drodze głosowania. Warto zaznaczyć, że dwutygodniowy okres „bytu” danego rozdziału, do premiery kolejnego, został podzielony na dwie fazy – dziesięciodniową, w której będziemy grali w pojedynkę oraz czterodniową, kiedy będziemy mogli grać w grupach przez sieć.

W Final Fantasy Agito będziemy mogli stworzyć własną postać, a towarzyszyć jej będzie Myu Kagerochi (nowa bohaterka, nie pojawiła się w Type-0), jej swoista reprezentantka. Twórcy obiecują dużo lepszą oprawę graficzną niż w FF Type-0.

Gra będzie oparta o model F2P (darmowa gra z mikrotransakcjami). Na tę chwilę wiadomo, że przyjdzie nam zapłacić jedynie za przedmioty powodujące przyspieszenie regeneracji energii, dzięki której wykonujemy misje. Oczywiście, jeżeli nie chcemy płacić, przyjdzie nam poczekać dłużej, aby wykonać następne zadanie.

Premiera gry planowana jest na zimę tego roku i niestety, tak jak Final Fantasy Type-0, zostanie wydana tylko w Japonii. Mam nadzieję, że później trafi również do amerykańskiego i europejskiego App Store, bo całość zapowiada się naprawdę ciekawie.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun, oraz film z rozgrywki opatrzony japońskim komentarzem.

[youtube id=XibctmwA1V0]

[youtube id=HVPP6DFRFXo]

To Top