Gry na iOS i OS X

Scotland Yard – gra planszowa z lat ’80 w wersji cyfrowej na iOS

Scotland Yard to planszowa gra z lat osiemdziesiątych, która niedawno przeniosła się na ekrany urządzeń z iOS.

Gra – zarówno w swojej pierwszej wersji planszowej, jak i cyfrowej została stworzona przez firmę Ravensburger.

Sama nazwa gry pochodzi od słynnego londyńskiego posterunku policji położonego przy Scotland Yard.

W grze przenosimy się na ulice Londynu, pośród których od 2 do 5 policjantów ma za zadanie wyśledzenia Pana X. Każdy z policjantów może poruszać się taksówką, autobusem i metrem. Pokonamy nimi odpowiedni najkrótsze, średnie i najdłuższe odległości. Przed rozpoczęciem gry każdy losuje, ile biletów na dany środek komunikacji będzie posiadał.

Każdy gracz na swój ruch ma określoną ilość czasu i może się poruszać tylko wzdłuż wyznaczonych linii: taksówkowych – żółtych, autobusowych – czerwonych lub metrem zaznaczonym kolorem niebieskim. Oczywiście do danego punktu przesiadkowego może być podłączonych kilka tras, ale nie każdego rodzaju. Aby więc dotrzeć w określone miejsce musimy używać różnych kombinacji. Dzięki temu gra jest bardziej realistyczna i dynamiczna.

Pana X musimy złapać nim skończą nam się bilety na komunikację miejską i oczywiście szybciej niż pozostali detektywi. Nasz cel również porusza się komunikacją miejską, jednak o miejscach, które odwiedził, dowiadujemy się tylko co kilka rund. W związku z tym musimy, czasem trochę na ślepo, wydedukować i dotrzeć do miejsca gdzie w danej chwili może się znajdować.

W Scotland Yard możemy grać w pojedynkę z komputerem (wcielając się zarówno w Pana X, jak i detektywa), oraz z innymi: na jednym urządzeniu, lokalnie przez WiFi lub Bluetooth, oraz dzięki Game Center z graczami z całego świata.

Jeśli chodzi o oprawa graficzną, to jest ona stosunkowo prosta i a twórcy starali się jak najwierniej odzwierciedlić prawdziwą planszę sprzed 30 lat, którą możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej:

Scotland Yard

W grę zdecydowanie łatwiej i przyjemniej gra się na iPadzie.

Osobiście Scotland Yard w odświeżonym, cyfrowym wydaniu bardzo mi się podoba, aczkolwiek cena, wynosząca prawie 5€, może troszkę odstraszać. Grę polecam przede wszystkim fanom wszelkich planszówek.

[download]

[appstore id=”494302506″]

To Top