Gry na iOS i OS X

2013: Infected Wars – recenzja gry

2013: Infected War

Zombiaków nigdy dość! Zwłaszcza na platformy mobilne, gdzie gry z ich udziałem są bardzo dobrymi zabójcami nudy. Pod warsztat wziąłem właśnie kolejny tytuł z umarlakami – 2013: Infected Wars, który jako pierwszy, w pełni jest nastawiony na kooperację.

Całość, została wykonana w Unreal Engine i muszę przyznać – grafika jest na dobrym poziomie. Postacie i lokacje są naprawdę szczegółowe. Niestety, ładna oprawa wizualna nie idzie w parze z animacjami, bo te są po prostu komiczne – zwłaszcza biegające zombie powoduje u mnie bezgraniczny śmiech i z tego powodu przegrywałem najczęściej ;).

Sterowanie trochę kuleje – często gra reaguje na stuknięcia zbyt późno, przez co w porę nie można ubić zombiaka. Myślę, że to po prostu kwestia jednej łatki, aby to naprawić. Kampania nie jest rozbudowana, ale jest do bólu liniowa. Widać też, że twórcy poprzez dosyć wysoki poziom trudności sztucznie wydłużyli grę. Co do ilości broni i prędkości zdobywania pieniędzy to myślę, że twórcy odpowiednio to wyważyli – zwłaszcza, że każda z nich przy wyborze odpowiedniej klasy postaci, wymaga „wyćwiczenia” własnego stylu gry.

Gra z kolegami przez sieć, sprawia naprawdę frajdę, zwłaszcza, że ciężko znaleźć takie tytuły na iOS. Muszę też przyznać, że gra online jest trochę trudniejsza niż samemu, pomijając oczywiście problemy natury internetowej (opóźnienia itp.). Położenie bossa naprawdę wymaga wysiłku ze strony graczy.

Ogólnie jest pozytywnie. To jest bardzo dobra gra i myślę, że takich tytułów kładących nacisk na kooperację, powinno pojawiać się więcej, zwłaszcza że tablety i smartfony zdecydowanie przeważają nad konsolami przenośnymi, oraz platformy iOS i Android dają obecnie dużo możliwości. Świetnie wyważona mechanika gry, co przekłada się na równie świetny tryb sieciowy. Twórcy odwalili kawał dobrej roboty, a dodatkowo gra jest w bardzo atrakcyjnej cenie.

Podsumowując w jednym słowie – polecam!

[youtube id=”kGLqpsOa8Wc”]

[download]

[appstore id=577810584]

To Top