Gry na iOS i OS X

[Kody] Tower Dwellers – świetny, polski tower defense

Tower Dwellers

Klika dni temu w App Store swoją premierę miał gra Tower Dwellers warszawskiej firmy Eccentricity. Muszę przyznać, że na grę trafiłem trochę przypadkiem, a jako że kwalifikuje się ona do gatunku tower defense to wzbudziła moje zainteresowanie i pozytywne zaskoczenie, gdy zobaczyłem, że powstała nad Wisłą.

Patrząc na screenshoty wygląda mi na to, że gra w wielu miejscach jest podobna do innej, słynnej, nagradzanej gry tower defense – Kingdom Rush[appstore id=”516378985″ type=”price”], która – aż trochę wstyd się przyznać – nie miała jeszcze okazji trafić na moje iUrządzenie. Zaległości będzie trzeba chyba w końcu nadrobić…

Wróćmy jednak do Tower Dwellers, bo to przecież o tej grze jest artykuł :). W grze musimy wyzwolić kraj, który niegdyś był naszym domem. Z widoku mapy wybieramy prowincję, na której chcemy walczyć, a gdy wygramy, dostępne będą kolejne – sąsiednie. Na początku ustawiamy również poziom trudności. Od naszego wyboru będzie zależeć maksymalna liczba gwiazdek jakie otrzymamy na koniec, a to przełoży się na ilość upgrade’ów, które będziemy w stanie kupić. Poziom trudności wybieramy jednorazowo dla każdej planszy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozegrać ją później na wyższym poziomie i zdobyć brakujące gwiazdki.

[youtube id=”fTVCwJ6Jb98″]

Plansza gry wygląda klasycznie dla gatunku – jest ścieżka, po której z punktu A do B będą zmierzać nasi wrogowie w kilku, czasem kilkunastu falach. My oczywiście musimy powstrzymać ich przed dotarciem do końca drogi, a za każdą pokonaną jednostkę zostaniemy wynagrodzeni złotem. W tym celu budujemy wieże, które w tym przypadku (chociaż coś podobnego było we wspomnianym Kingdom Rush) nie będą niczym strzelać. Posłużą jako miejsce rekrutowania/stacjonowania wojownika. Wieża w najprostszej postaci sprawi, że na drodze pojawi się jeden wieśniak. Że nie stanowi on zbyt silnej armii, nawet w większej grupie, warto szybko zamienić jego widły na lepszy oręż. W tym celu przy wieży możemy wybudować budynek „pomocniczy”, od którego będzie zależeć typ jednostki. Podstawowe jednostki, to walczący mieczem rycerz, łucznik niezbędny do walki z latającym wrogiem i alchemik, który przyda się, gdy na planszę wkroczą wrogowie podatni wyłącznie na obrażenia zadawane magią. Wieże możemy budować wyłącznie w wyznaczonych miejscach, ale miejsce gdzie stoi jednostka możemy zmieniać w wyznaczonym obszarze wokoło fortyfikacji. Rozbudowa wieży zwiększenia ilość jednostek.

Do naszej dyspozycji zostały nam także oddane moce/czary: deszcz eksplodujących kurczaków (jakkolwiek dziwnie to brzmi, przyda nam się bardzo często ;)), leczenie i zamrożenie spowalniające marsz wroga.

Ciekawym urozmaiceniem jest możliwość wytwarzania jednostek o „mieszanych” właściwościach. Wokół wieży znajdują się przynajmniej dwa miejsca na budynki pomocnicze. Jeśli z jednej strony wieży znajdzie się kuźnia, a z drugiej laboratorium alchemika, to powstanie nam jednostka o „zmiksowanych” właściwościach. Jeśli wybudujemy budynki tego samego typu, otrzymamy np. rycerze o lepszych parametrach.

Tower Dwellers wywarło na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Jest bardzo przyjemnie dla oka i równie przyjemnie się gra. Myślę, że poziom trudności został dobrze wyważony i osiągnięcie maksimum gwiazdkowych odznaczeń będzie od nas czasem wymagało kilkukrotnego powtórzenia rozgrywki ze zmienioną taktyką. Abyśmy mogli ją lepiej obmyślić i zaplanować, możemy skorzystać z encyklopedii zawierających tryb piaskownicy. Rozmieszczamy w nim nasze jednostki, wrogów i w ten sposób możemy sprawdzić jako konfiguracja będzie najskuteczniejsza.

Na koniec zostawiłem jeden minus. Jest nim dosyć wysoka cena. I Trochę szkoda, że twórcy nie pokusili się o umieszczenie polskiej wersji językowej – chociaż w postaci napisów….

[margin_border /]

Wracając do ceny… Mam też przy okazji dobrą wiadomość :). Dzięki uprzejmości twórców, posiadam kilka kodów do App Store, które pozwolą wejść w posiadanie Tower Dwellers bez potrzeby wydawania nawet jednego grosza. Co musisz zrobić, aby otrzymać kod? Wystarczy, że skomentujesz ten artykuł w sposób, który przekona mnie, że kod wręczę właśnie Tobie. Zwycięzców wybiorę jutro rano. Do dzieła!

[appstore id=727136463]

To Top