Gry na iOS i OS X

Tic Tactics – ciekawa odmiana gry „kółko i krzyżyk”

Tic Tactics

Tic Tactics to ciekawa odmiana gry kółko i krzyżyk. Gra rozgrywa się na planszy 9×9 pól, podzielonej na 9 części o wymiarach 3×3 pola.

Aby wygrać, musimy – tak jak w klasycznej wersji gry – utworzyć jako pierwsi linię (poziomo, pionowo lub na skos) na dużej planszy, z pól 3×3. Aby mniejsze pola (3×3) mogły stać się elementem linii, musimy na nich wygrać rozgrywkę w kółko i krzyżyk z naszym przeciwnikiem. To co w tym wszystkim jest najciekawsze, to to, że to my decydujemy, w której części dużej planszy nasz przeciwnik będzie wykonywał kolejny ruch. Jeśli dla przykładu postawimy kółko w lewym dolnym rogu na którejś z małych plansz, kolejny ruch będzie się musiał odbyć w lewej dolnej części dużej planszy. Tak samo nasz przeciwnik – stawiając krzyżyk – wyznaczy nam możliwość kolejnego ruchu.

[youtube id=”gnQFoN-fMAk”]

Wiem, że chociaż brzmi to na początku pewnie bardzo skomplikowanie, w praktyce wcale takie nie jest i po jednej rozgrywce treningowej jaką oferuje aplikacja, na pewno każdy szybko zrozumie zasady :). A te dają nam sporo możliwości co do strategicznego rozplanowania rozgrywki.

Oczywiście czym byłaby taka gra bez opcji multiplayer? Grę możemy połączyć z Facebookiem (gra nie publikuje żadnych treści na naszej tablicy), aby nie grać jako gość i aby móc zaprosić naszych znajomych. Można też grać ze znajomymi z Game Center, losowo dobranym przeciwnikiem i drugą osobą, na jednym urządzeniu.

Gra nie wymaga, abyśmy cały czas byli online, co jest zarówno plusem, jak i minusem. Aby rozpocząć grę wykorzystujemy posiadane na starcie monety, w związku z czym na początku (jeśli nie chcemy korzystać z mikropłatności) mamy ograniczoną ilość jednocześnie prowadzonych rozgrywek. Jeśli trafimy na mało aktywnych graczy – a ja chyba miałem takie „szczęście”, to może się okazać, że nasze wirtualne pieniądze zostaną zamrożone na najbliższe 2 dni (po takim czasie nieaktywne rozgrywki są anulowane), a my tak naprawdę nie będziemy mogli cieszyć się grą.

Pod względem wizualnym gra prezentuje się świetnie – jest prosto i przejrzyście.

Jako, że Tic Tactics możecie pobrać za darmo, grę polecam każdemu. Proste, klasyczne kółko i krzyżyk przerodziło się dzięki niej w wymagającą strategicznego myślenia, zaawansowaną grę.

[appstore id=672538299]

To Top