Gry na iOS i OS X

Transport Tycon Lite na iOS

Transport Tycoon

Transport Tycoon na iOS pojawiło się w App Store w październiku. Pomimo, że grę pewnie wiele osób wspomina z łezką w oku, to niestety port do wersji mobilnej nie jest zbyt udany. Wielu graczy skarżyło się na liczne błędy powodujące wyłączanie się gry w najmniej oczekiwanych momentach. Do tego dochodziło niezbyt wygodne, jak na ekrany dotykowe, sterowanie. I cena – chociaż moim zdaniem odpowiednia do tak kultowego tytułu, to jednak nieadekwatna do jakości samej aplikacji.

[youtube id=”ixcIuNVd2_I”]

Teraz twórcy postanowili udostępnić także darmową wersję lite, która pozwala nam zapoznać się z trzema tutorialami i rozegrać cztery scenariusze. W przeciwieństwie do pełnej wersji, spotkamy się tu z reklamami, ograniczoną ilością slotów do zapisu stanu gry, oraz brakiem integracji z Game Center i iCloud. Opis w App Store wspomina też niestety o ograniczeniach czasowych (jeszcze nie sprawdziłem na czym polegają).

Mimo wielu ograniczeń, biorąc pod uwagę wymienione na początku problemy, jest to świetna okazja, aby przetestować grę przed podjęciem decyzji o zakupie pełnej wersji. W chwili gdy to piszę, darmowa wersja lite ma ocenę „1”. Powodem, że została oceniona przez kogoś aż tak nisko, jest brak polskiej wersji…

[appstore id=765528616]

[appstore id=634013256]

To Top