Gry na iOS i OS X

Fiz: The Brewery Management Game, czyli otwieramy własny browar

Gra pod tytułem The Brewery Management Game wydana przez Bit by Bit Studio podbiła serca wielu zapaleńców warzenia domowego (i nie tylko) piwa.

Kwotę 7500 dolarów, która była potrzebna do zrealizowania pomysłu twórców, zebrano za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Do powstania gry przyczyniło się łącznie 278 darczyńców, a ostatecznie zabrana kwota osiągnęła pułap 8791 dolarów.

W grze wcielamy się w menadżera fabryki, do zadań którego (w dużym uproszczeniu) należą chociażby: kontrola wytwarzania produktu, a następnie jego sprzedaż z odpowiednim zyskiem. Wraz z zyskami możemy ulepszać nasz (początkowo) kameralny browar, co za tym idzie – czerpać większe zyski. Pierwsze uruchomienie gry rozpoczynamy od stworzenia swojej postaci, którą możemy dowolnie nazwać, po czym przechodzimy do bardzo obszernego tutorialu. Po ukończeniu samouczka jesteśmy już wtajemniczeni nieco bardziej w tajniki produkcji tego niskoprocentowego trunku i przechodzimy do samodzielnej pracy.

Symulator jest dosyć zaawansowany i w miarę „realistyczny”, jeśli można to tak oczywiście nazwać – w końcu jego twórcom po części też na tym zależało, aby tak wiernie, jak to możliwe odwzorować ten żmudny proces. Każdy krok jest zbliżony do tego, ze świata realnego, począwszy od zatrudnienia pracowników do odpowiednich zadań, przez zakup surowców i ich sprzedaż, aż po zwiększenie wydajności produkcji.

[youtube id=”IP7rc9qXdxY”]

Podsumowując, gra jest wykonana dzięki społeczności i to właśnie między innymi to napędza całą tę machinę. Niemalże każdy darczyńca miał mniejszy lub większy wpływ na przyszły wygląd gry i w mojej opinii właśnie to spowodowało, że jest ona po części wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Jedyne jej wady to brak porywającego dźwięku, który bez wątpienia przydałby się podczas dłuższych rozgrywek. Początkowo gra nie posiadała wersji na iPada (co dla mnie było sporym minusem), ponieważ kwota jaka była potrzebna, aby ten cel zrealizować to 15 tysięcy dolarów (i aż 25, aby dodatkowo powstała wersja na komputery). Na szczęście, dzięki dobremu przyjęciu gry w App Store, twórcy zadbali o to w kolejnej aktualizacji i obecnie aplikacja jest już uniwersalna.

[appstore id=”704524975″]

To Top