Gry na iOS i OS X

[GDC 2014] ESPIONAG3: Berlin Files – ciekawa gra wykorzystująca AR

ESPIONAG3: Berlin Files

Na tegorocznym GDC pokazano bardzo ciekawy tytuł – ESPIONAG3: Berlin Files. W grze przyjdzie nam wcielić się w detektywa, którego zadaniem jest przeszkodzenie członkom mafii w przeprowadzeniu bardzo ważnej dla nich transakcji. Podróżując po dzisiejszym, „wirtualnym” Berlinie (miasto zostało dokładnie odwzorowane), będziemy musieli najpierw dowiedzieć się kto organizuje spotkanie, kto zamierza na nim być i co ma być jego przedmiotem.

Zadanie nie będzie proste – oprócz przeciwników, z którymi musimy się rozprawić, czyhają jeszcze pułapki, lasery, kamery. Gracz będzie mógł hakować komputery oraz elektroniczne zamki, a także sterować latającym dronem, do śledzenia podejrzanych ludzi.

ESPIONAG3: Berlin Files

ESPIONAG3: Berlin Files wykorzystuje rzeczywistość rozszerzoną

Pomimo dość schematycznej otoczki fabularnej tytułu, nietypowe są jego mechanizmy. Otóż jest to gra AR (augumented reality – gra wykorzystująca rzeczywistość rozszerzoną) i do naszej dyspozycji dostajemy mapę o wymiarach 80 x 60 centymetrów, którą można wydrukować samemu, lub zamówić na stronie producenta gry. Oczywiście gra wykorzystuje kamerę do przechwytywania danych z mapy.

Jak na tą chwilę, gra znajduje się w fazie beta i jest dostępna w App Store za darmo. Tytuł zadziała na iPadzie, iPhonie oraz iPodzie Touch z iOS 6.1 lub nowszym.

Jak gra wygląda w akcji, możecie zobaczyć na poniższych filmikach:

[youtube id=pZg8TTm3blo]

[youtube id=Y6K-Yq-ry7c]

[appstore id=739078818]

[source type=”Źródło” name=”TouchArcade” url=”http://toucharcade.com/2014/03/17/gdc-2014-espionag3-berlin-files/”]

To Top