Informacje i nowości

Tim Cook na liście 50-u najlepszych światowych przywódców wg Fortune

Tim Cook

Tim Cook (53 l.) został uznany za jednego z 50 najlepszych i największych światowych przywódców, według magazynu Fortune. Obecny CEO Apple znalazł się na liście pod numerem 33. Oprócz osób zarządzających największymi korporacjami, na liście znajdują się także przywódcy religijni, wojskowi i politycy.

Tim Cook

Tim Cook na 33 pozycji listy najlepszych światowych przywódców wg Fortune

Tim Cook pracuje w Apple od marca 1998 roku. Dyrektorem generalnym został mianowany 24 sierpnia 2011, po rezygnacji Steve’a Jobsa, który zmarł kilkanaście dni później. Trzeba przyznać, że objęcie funkcji CEO po sławnym założycielu Apple, genialnym wizjonerze i ikonie świata technologii użytkowej, było wyjątkowo trudnym zadaniem. Chociaż Apple bez Steve’a Jobsa nigdy nie będzie już tym samym Apple, to myślę, że Tim Cook – z pewnością świadomy tego, jak bacznie jest obserwowany przez inwestorów i fanów marki – radzi sobie na tym stanowisko bardzo dobrze. Pamiętać też należy, że obecnie w Apple znajduje się jeszcze wielu kluczowych pracowników, którzy pracowali e Stevem i starają się kontynuować jego ideologie.

Pytanie, jak długo zasady, które wpajał swoim współpracownikom Jobs, podczas opracowywania nowych produktów, będą kontynuowane i egzekwowane w działaniach spółki?

[source name=”Fortune” url=http://money.cnn.com/gallery/leadership/2014/03/20/worlds-best-leaders.fortune/33.html]

To Top