Gry na iOS i OS X

Final Fantasy Agito na razie dostępne tylko w Japonii

Final Fantasy Agito

W tym tygodniu pojawiło się Final Fantasy Agito. Dla przypomnienia, to niebezpośrednia konwersja Fantasy Type-0 na smartfony i tablety. Co to oznacza? Że oba tytuły będą różnić się tylko i wyłącznie fabułą!

Niemalże cała zawartość związana z Type-0 (a więc również mechaniki związane z dobrze znaną w Polsce Final Fantasy XIII oraz uniwersum Fabula Nova Crystalis) została przeniesiona na iUrządzenia. Warto zaznaczyć, że twórcy regularnie udostępniają, za drobną opłatą, kolejne rozdziały, które uzupełniają historię przedstawionych w Agito bohaterów, którymi nie pokierujemy – otóż głównego bohatera będziemy musieli stworzyć sami.

Historia została umiejscowiona w czasie, gdy siły Milites dowodzone przez Cid Austyne próbują podbić resztę świata. Zadaniem gracza oraz jego kompanów jest odkrycie powodu ataku sił Milites oraz oczywiście, ocalenie Orience i spełnienie się w roli tytułowego Agito. Twórcy zaznaczają, że podjęte przez nas decyzje, będą miały duży wpływ na to, co wydarzy się w kolejnych rozdziałach.

Na tę chwilę, gra została wydana tylko w Japonii. Możliwe, że w niedługim czasie zostanie wydana również w zachodnich App Store’ach, w tym europejskich. Osobiście nie mogę się doczekać, aż zostanie wydana u nas. Gra jest oparta o model Free-to-play, czyli aplikacja jest darmowa, ale z płatnościami wewnętrznymi. Gra wymaga iOS 7.0 lub nowszego i działa na każdym iPhone’ie, iPadzie oraz iPodzie Touch obsługujących ten system.

[youtube id=3-djx_N-jao]

[appstore id=774609884 store=jp]

To Top