Informacje i nowości

[WWDC14] Apple rozszerza możliwości kontrolerów MFi dzięki nowej funkcji Controller Forwarding

Controller Forwarding

Podczas jednej z zamkniętych sesji dla deweloperów podczas trwającego WWDC, Apple poinformowało o kilku nowościach w zakresie gier i zewnętrznych kontrolerów. Firma zauważyła również, że obszar gier jest dla niej bardzo ważny, ogłaszając przy okazji nową funkcję: Controller Forwarding (dosł. przekierowanie kontrolera).

Controller Forwarding jest rozszerzeniem dla obecnych, począwszy od iOS 7, kontrolerów Made For iPhone (MFi). Funkcja pozwala wykorzystać kontrolery, które są „zakładane” na iPhone’a, także jako kontrolery dla iPada i komputerów Mac. Mało tego, deweloperzy będą mogli wykorzystać nie tylko fizyczne przyciski kontrolera, ale także czujniki ruchu oraz ekran dotykowy iPhone’a. Rozwiązanie wydaje się ciekawe i pozostaje tylko czekać, jak w praktyce zostanie ono wykorzystane przez twórców nowych gier.

Poza tym Apple pochwaliło się deweloperom kilkoma statystykami. Rok po zapowiedzeniu kontrolerów MFi, firma twierdzi, że ma teraz „tysiące” gier, które je obsługują. Apple uruchamia również w swoich sklepach detalicznych stanowiska, gdzie można przetestować kontrolery do gier, co jest ważnym krokiem w stronę ich popularyzacji. Firma poinformowała też, że Game Center przekroczył w ubiegłym miesiącu próg 130 mln aktywnych użytkowników.

[source name=9to5mac url=http://9to5mac.com/2014/06/03/ios-8-lets-iphone-mfi-game-controllers-work-w-ipad-mac-game-center-hits-130m-monthly-active-users/]

To Top