Poradniki i tutoriale

Jak sprawdzić do kiedy mamy gwarancję naszego iUrządzenia?

Firma Apple pozwala w dość prosty sposób sprawdzić ile pozostało nam gwarancji naszego iUrządzenia. W tym celu potrzebujemy odnaleźć numer seryjny sprzętu. Można go znaleźć w następujący sposób:

iPod/iPhone/iPad:

Ustawienia -> Ogólne -> To urządzenie… -> w tym miejscu możemy znaleźć numer seryjny (patrz obrazek niżej),

iPhone - numer seryjny

Komputery Mac (bez komputerów z systemem Mac OS X Yosemite):

klikamy na pasku ikone jabłka -> wybieramy  opcję Ten Mac -> otworzy nam się małe informacyjne okienko -> klikając na szarym napisie z wersją systemu przełączymy się między informacjami o naszym komputerze. Jedną z nich będzie numer seryjny (patrz obrazek niżej),

iMac - numer seryjny

Komputery Mac (z systemem Mac OS X Yosemite):

klikamy na pasku ikone jabłka -> wybieramy  opcję Ten Mac -> otworzy nam się małe informacyjne okienko w którym będzie widoczny numer seryjny komputera (patrz obrazek niżej),

MacBook Pro - numer seryjny

Jeżeli posiadamy już numer seryjny urządzenia, przechodzimy na stronę wsparcia Apple, gdzie po wprowadzeniu go klikamy przycisk „Continue” czego skutkiem będzie wyświetlenie się strony z informacjami dotyczącymi gwarancji.

W pierwszej rubryce widnieje data do kiedy możemy korzystać bezpłatnie z trzy miesięcznego wsparcia telefonicznego firmy Apple w tym przypadku jest to 28 listopad 2014 (patrz obrazek niżej),  natomiast w drugiej do kiedy trwa nasza pierwotna gwarancja (tutaj 29 sierpnia 2015). Ostatnia rubryka dotyczy możliwości wykupienia AppleCare Protection Plan czyli rozszerzenia dodatkowo gwarancji w przypadku iPhone’a i iPad’a o 12 miesięcy, a komputerów Mac o 24 miesiące. Niestety ACPP dla iPhone’a nie jest dostępne w Polsce w sprzedaży, natomiast można je wykupić i aktywować w innym kraju w którym jest dostępna m.in. w Niemczech czy też Wielkiej Brytanii i spokojnie egzekwować w autoryzowanych punktach sprzedaży na terenie Polski.

iPhone 5S - gwarancja

Jeżeli tylko planujecie przedłużać pierwotną gwarancję waszego sprzętu, możecie to zrobić tylko podczas trwania pierwotnego 12-miesięcznego okresu gwarancji – pamiętajcie aby go nie przegapić. Niestety nie jest tu uznawany nawet jeden dzień spóźnienia.

Wiem, że to „marzenie ściętej głowy” ale najlepiej aby nasze sprzęty wcale nie potrzebowały gwarancji. Niech działają bezawaryjnie przez cały okres użytkowania, czego Wam i sobie życzymy.

 

To Top