Informacje i nowości

Android wygrywa „wyścig pobrań” ale iOS zarabia więcej

Jeśli chodzi o ilość na rynku telefonów komórkowych z Androidem  to jest ich dużo więcej niż tych od Apple z systemem iOS. Wiemy jednak, że to Apple „robi” większe pieniądze na sprzedaży niż firmy produkujące smartfony z systemem od zielonego robocika.

Jeśli chodzi o aplikacje to sytuacja wygląda podobnie. Android ma większość udziału w rynku ale to iOS przynosi największe dochody. Analitycy z App Annie raportują, że w 2014 roku ze sklepu Google Play pobrano 60% więcej aplikacji niż z App Store, ale to sklep z programami od Apple zarobił 70% więcej!

Re/code zauważa, że te dane odzwierciedla sytuacja u dewelopera Ustwogames, którego najlepiej sprzedająca się gra Monument Valley, obecna na Google Play i App Store, przyniosła dochód w wysokości prawie 6 milionów dolarów i źródłem 81,7% tej kwoty był własnie sklep iOS.

Dane App Annie, które są generowane przez analityków obserwujących ruch ponad 700 000 aplikacji pokazują, że tylko 3 kraje tworzą większe przychody z aplikacji niż reszta świata, są to USA, Japonia i Korea.

Firma Apple ogłosiła niedawno, że w zeszłym roku wypłaty dla deweloperów wyniosły 10 mld$, a kolejne 500 milionów, twórcy aplikacji zarobili tylko w pierwszym tygodniu stycznia. Niedawno firma zwiększyła europejskie ceny oprogramowania w App Store, miał to być zabieg odzwierciedlający najnowsze ruchy walutowe.

Mój komentarz: Jeśli chodzi o fakt, że App Store zarabia dużo więcej niż Google Play to mnie to wcale nie dziwi. Znam wiele osób z telefonami z Androidem i żadnej nawet do głowy by nie przyszło żeby kupić jakąś aplikację. Przypomina mi się taki, trochę hejterski mem, na którym widzimy użytkownika smartfona z Androidem, a pod obrazkiem widnieje napis „Aplikacja za 3 złote?! Za drogo!”. Oczywiście należy to traktować z przymrużeniem oka, zasada jest prosta – chcę to kupuję, nie chcę to nie kupuję. Pozdrawiam!

[source name= 9to5mac url= http://9to5mac.com/2015/01/28/ios-vs-android-apps/]

 

 

 

 

To Top