Informacje i nowości

StreetView od Apple? Przyłapani na gorącym uczynku

Czarna furgotnetka pokryta kamerami, została zauważony w San Francisco. Wstępnie przypuszczano, że to samochód należący do Google. Jednak późniejsze informacje potwierdzone przez California Department of Motor Vehicles świadczą o tym, że minivan należy do Apple. 

 Wirtualny spacer.

Kamery na pojeździe to ruchome jednostki osadzone na cylindrycznej konstrukjci, które wyglądają jak lidar. Zestaw ten oparty jest laserowej technologii. Tej samej używanej przez Google. Służy do tworzenia map ulic w wysokiej rozdzielczości. Wygląda na to, że Apple może pracować nad aktualizacją swoich usług. Podobny samochód z kalifornijskimi tablicami rejestracyjnymi został zauważony na Brooklynie w Nowym Jorku we wrześniu ubiegłego roku. To sugeruje, że Apple skupia się już od dłuższego czasu nad stworzeniem usługi podobnej do „StreetView”.

[half]phpoblwjz[/half] [half_last]phpyl8kew[/half_last]

Technicznym okiem.

Oprócz lidaru samochód ma również co najmniej 12 kamer, które mają za zadanie fotografować obszar wokoło. Ewidentne pomysł zaczerpnięty z tego, co robi Google. Uwagę zwracają również małe anteny w kształcie tarczy, z czujnikami nad tylnym kołem. Ten typ urządzenia może być używany do dokładnego pomiaru ruchów samochodu. W przyszłości, otworzyłoby to drzwi do map w trybie offline, a to mogłoby być nową mocną stroną Apple.

Pojawiły się sugestie, że jest to część planów Apple, na stworzenie własnego samochodu. Ale ponieważ firma nie ma zezwolenia na testowanie pojazdów, poszukano innego bardziej logicznego rozwiązania. Możliwe, że już z nowym systemem iOS 9 zobaczymy nową odsłonę map od Apple.

[source name=Pocket-lint url=http://www.pocket-lint.com/news/132621-apple-camera-car-spotted-snapping-in-san-francisco-new-apple-maps-incoming/gallery?photo=2]

To Top