Sprzęt Apple i akcesoria

Apple Watch. 5-6 milionów egzemplarzy na pierwszy „strzał”

Apple sprzedało 10 milionów iPhone 6 w pierwszy weekend od premiery urządzenia. Nie należy się spodziewać adekwatnych liczb  dla Apple Watch. Pomimo, że produkt jest oczekiwany z wielką  niecierpliwością przez fanów i media.

Apple poprosiło swoich dostawców w Azji do produkcji łącznie 5-6 milionów jednostek trzech modeli Apple Watch’a dla urządzenia wprowadzanego w kwietniu. Oczekuje się, że połowę zapotrzebowania zasilą modele podstawowe „Sport”. Jedna trzecia to prawdopodobnie urządzenia średniego szczebla, a pozostałe bardzo luksusowe 18-karatowe modele będą czekać tylko na nielicznych. Biorąc pod uwagę fakt, że Apple Watch Edition będzie najprawdopodobniej najdroższym produktem Apple w historii, to nic dziwnego, że będą one w ograniczonych ilościach. Apple z pewnością chce sprawdzić reakcję ludzi na tego rodzaju alternatywę luksusu. Nowy iPad, sprzedał się w ilości 7,5 miliona sztuk w ciągu pierwszych sześciu miesięcy więc Apple nie gorączkuje się z produkcją zegarka. Miejmy nadzieje, że Apple Watch’a nie czeka tak żałosny los jak Android Wear’a, który w ciągu ostatnich sześciu miesięcy 2014 roku sprzedał się w ilości nieco ponad siedmiuset tysięcy.

Apple_Watch-640x490-640x490

5-6 mln sztuk na pierwszy rzut, jest zgodne z poprzednimi donosami w jakie przyszło się nam wczytywać. Te same doniesienia twierdzą, iż Apple planuje produkcję w sumie 24 milionów zegarków ze swoim logo na 2015 rok. Liczby te, są z pewnością nieco wyższe niż się spodziewamy i nie mamy gdzie szukać oparcia tej tezy. Moim zdaniem Apple odniesie sukces sprzedażowy upłynniając 5 mln sztuk w tym roku. Jeśli wziąć pod uwagę ilość sprzedanych inteligentnych trackerów do fitnessu w całości 2013 roku, a sprzedało się ich tylko około 3 miliony, to liczba 5 milionów dla Apple może okazać się nie lada wyzwaniem.

[source name=CultOfMac url=http://www.cultofmac.com/312543/apple-orders-5-6-million-watches-first-run/]

To Top