Co słychać u konkurencji

Czy ten smartwatch może konkurować z Apple Watch?

Firma Apple ogłosiła termin konferencji, która będzie dotyczyła prawdopodobnie szczegółów urządzenia naręcznego Apple Watch. Wydarzenie ma mieć miejsce 9 marca. Po tej informacji Szwajcarski producent zegarków, firma Mondaine podniosła kurtynę tajemnicy i ujawniła swoją „broń” przeciwko Apple do walki o rynek urządzeń typu smart watch.

Mondaine to przy okazji firma, która pozwała kiedyś Apple o kopiowanie zaprojektowanej przez nich tarczy zegara, spotykanego na Szwajcarskich dworcach kolejowych. Apple miał skorzystać z projektu właśnie wykorzystując ją w swojej aplikacji Zegar.

clock-copiers-e1348165431748

 

Mondaine Helvetica No. 1 Horological Smartwatch to zegarek analogowy o klasycznym wyglądzie. Łączy się z dedykowaną aplikacją na smartfonie i możemy w niej między innymi śledzić wykresy aktywności fizycznej i snu. Jak wspomniałem zegarek jest analogowy i nie ma wyświetlacza, który by umożliwiał informowanie użytkownika o powiadomieniach z aplikacji, przychodzących połączeniach itd.

Producent nie podał jeszcze ceny urządzenia ale pewne przesłanki i plotki mówią, że Mondaine Helvetica No 1 Horological Smartwach może kosztować powyżej  350 dolarów. Koperta wykonana jest ze szczotkowanej stali, a tarcza zegarka chroniona jest szafirowym szkłem. Sprzedaż rozpocznie się prawdopodobnie jesienią.

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/313740/mondaines-apple-watch-rival-absolutely-stunning/]

To Top