Plotki

Bateria w Apple Watch lepsza niż się spodziewano

Firma Apple oszczędnie dozuje informacje o żywotności baterii Apple Watch od momentu pokazania go światu we wrześniu ubiegłego roku. Pojawiła się jednak informacja, że urządzenie naręczne będzie wytrzymywało jedynie 2.5 godziny pracy na jednym naładowaniu akumulatora przy dużym obciążeniu, co zmartwiło wielu fanów marki.

Z doniesień serwisu TechCrunch wynika, że bateria Apple Watch będzie jednak sprawowała się o wiele lepiej niż do tej pory przypuszczano. Tim Cook powiedział, że użytkownicy urządzenia będą musieli ładować go każdej nocy ale to nie pozwala jednoznacznie stwierdzić, że zegarek podziała przez pół dnia, a później jeśli nie mamy dostępu do ładowarki, staje się jedynie niefunkcjonalną bransoletką.

Wybrańcy, którzy mieli możliwość testować urządzenie, mówią, oczywiście w tajemnicy, że Apple Watch na wieczór ma jeszcze około 25% baterii. Matthew Panzarino z TechCrunch pisze:

Czas pracy baterii jest w rzeczywistości lepszy niż twierdzono we wcześniejszych sprawozdaniach, co dowodzi, że Apple intensywnie pracuje nad poprawą jej żywotności. Przy standardowym, całodniowym użytkowaniu urządzenia, na noc pozostanie nam około jednej-czwartej naładowanej baterii. Aby naładować urządzenie do 100% potrzebujemy niecałych dwóch godzin.

Panzarino twierdzi również, że interesujące jest to, że dzięki Apple Watch będziemy zdecydowanie rzadziej sięgać po iPhone’a.

Jeden z użytkowników powiedział mi, że prawie przestał spoglądać na telefon w ciągu dnia bo tak dobrze iPhone’a „wyręczał”  Apple Watch.

Spodziewamy się, że Apple rozwieje wszelkie wątpliwości odnośnie czasu pracy na jednym naładowaniu akumulatora Apple Watch w trakcie konferencji „Spring Forward” 09 marca. Zapraszamy na live bloga, którego dla Was będziemy prowadzić na łamach AppleCenter.

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/314549/apple-watch-battery-life-will-better-expected/]

To Top