Informacje i nowości

Dolar się umacnia, rosną ceny w polskim sklepie Apple

Apple zaktualizowało ceny swoich produktów dla Polski. Nie oznacza to, że sprzęt za oceanem podrożał. Wręcz przeciwnie, w tych samych cenach w USA otrzymujemy zaktualizowany sprzęt o lepszych parametrach. Niestety ta zasada nie dotyczy Polski. 

Okazuje się, że poprzez umocnienie się amerykańskiej waluty ( 3,83 zł za 1$ na 10-03-2015 godz 12.36) polska dystrybucja, dla której dolar jest kartą przetargową, zmuszona została do podniesienia cen w oficjalnym sklepie Apple. Ceny podniosły się nie tylko oficjalnie ale rośnie również wartość używanego sprzętu z logiem nagryzionego jabłuszka. Podwyżkę najbardziej poczują fani, którzy oczekiwali lepszych cen na nowy sprzęt po konferencji, teraz mają ostatnią chwile by spróbować odkupić sprzęt po starych cenach od salonów resellerskich, bądź od większych sieci handlowych. Tam, stare ceny mogą utrzymywać się jeszcze przez kilka dni.

Zrzut ekranu 2015-03-10 o 12.46.43

Niestety autoryzowani sprzedawcy, muszą dostosować się do oficjalnych cen i wszystko wydarzy się pewnie na dniach. Na rynku wtórnym prawdopodobnie również zauważymy sprzedawców którzy za swoje iPhone’y będą życzyć sobie poprostu więcej. I tutaj jest tego dobra strona Kupno elektroniki zawsze wiązało się ze stratą kilkuset złotych w momencie otworzenia pudełka, a sprzęt z reguły po roku użytkowania tracił dużo na wartości. Jednak nie w przypadku Apple. Obserwujemy tutaj wzrost wartości sprzętu. Sprzęt drożeje i pierwszy raz w historii możemy mówić o inwestycji w przypadku zakupu elektroniki użytkowej.

Co podrożało?

[list_style class=”bookmark” ]

  • iPod: shuffle – 249zł, nano – 799zł, touch – od 999zł,
  • iPhone: 5S od 2699zł, 6 od 3 199 zł, 6 Plus od 3 699zł,
  • Macbooki -znaczny wzrost cen i aktualizacja sprzętu, informację w tym wpisie,

Ceny iMac’ów oraz iPadów pozostały bez zmian.

[/list_style]

Miejmy nadzieje, że dolar zacznie się stabilizować, a ceny już nie będą szarpać nas po kieszeniach. Bądźmy dobrej myśli, że to złoty się umocni i wszystko wróci do normy. My będziemy pilnie przyglądać się aktualizacjom i na bieżąco będziemy informować o zmianach.

[source name=Apple url=http://store.apple.com/pl/buy-mac/macbook-air]

To Top