Informacje i nowości

Chcesz nowego iPhone’a? Od teraz Apple odkupi od Ciebie stary sprzęt

W poniedziałek firma Apple uruchomiła program w którym będziemy mogli zostawić w rozliczeniu stary sprzęt (nie tylko Apple). Sam program na chwilę obecną działa w Stanach Zjednoczonych i kilku krajach europejskich: Wielka Brytania, Francja, Włochy, Niemcy, Hiszpania, Szwajcaria i Holandia.

Możemy oddać praktycznie dowolny sprzęt począwszy na telefonach firmy Samsung, skończywszy na 17′ laptopie z procesorem Intela.

Pod tym adresem możemy przejść na stronę w Wielkiej Brytanii, gdzie sprawdzimy dokładnie ile dostaniemy za nasz sprzęt. Prawdopodobnie ostateczna kwota będzie już wyceniana przez specjalistów.

Sprawdziłem dokładnie ile dostałbym za mojego iPhone’a 5S Silver w wersji 16GB. Po wybraniu dokładnie modelu, pojemności i kolorystyki otwiera mi się okienko w którym muszę odpowiedzieć na pytania dotyczące jego stanu technicznego.

zrzut ekranu - 2015.03.31 - 04

Oczywiście mój iPhone jest w 100% sprawny. W następnym okienku mam dokładną kwotę jaką dostałbym w Wielkiej Brytanii.

zrzut ekranu - 2015.03.31 - 05

160 funtów? na polskie około 900 zł to trochę niska kwota jak na obecną wartość nowego iPhone’a 5S w tej konfiguracji. Przykładowo dla porównania dodam, że Samsung Galaxy S4 LTE również w wersji 16GB otrzymać możemy 83 funty czyli około 470 zł.

Fakt opcja dobra dla osób chcących szybko sprzedać sprzęt i możemy to zrobić nie wychodząc z domu zamawiając kuriera z paczką zwrotną do której wrzucimy urządzenie. Niestety opcja ta nie jest jeszcze dostępna dla Polski, ale kto wie może wkrótce.

[source name=iDownloadblog url=http://www.idownloadblog.com/2015/03/30/apple-expands-iphone-trade-in-program-to-select-android-blackberry-and-windows-phone-handsets/]

To Top