Informacje i nowości

Apple Watch tańszy o 50% dla pracowników

Premiera zegarka Apple Watch zbliża się wielkimi krokami. Sam preorder na wszystkie modele urządzenia rozpoczyna się już za trzy dni tj. 10 kwietnia natomiast sprzedaż w pierwszych krajach rusza dwa tygodnie później czyli 24 kwietnia.

CEO Apple Tim Cook rozesłał wczoraj do pracowników podziękowania za trud jaki włożyli w przygotowanie się do sprzedaży zegarka Apple Watch oraz przekazał im ile jako pracownicy będą mieli zniżki na zegarki które będą mogli kupić do prywatnego użytku.

Wersja zegarka Apple Watch Sport którego cena zaczyna się od 349$ do 399$ będzie dla wszystkich pracowników dostępna z 50% zniżką. Również wersja normalna zegarka Apple Watch będzie dostępna z taką samą 50% zniżka (jego cena zaczyna się od 549$ do nawet 1099$).

Niestety na wersję Apple Watch Edition już nie ma zniżki o połowę. W przypadku tej wersji pracownicy otrzymają zniżkę maksymalnie w wysokości 550$ co przy cenie minimum 10 000$ nie robi nam tak dużego rabatu (550 z 10 000 daje nam 5,5% rabatu). Chociaż podejrzewam, że żaden pracownik nie pozwoli sobie na tak drogi zegarek.

Dodatkowo w mailu Tim Cook napisał, że na sam zegarek Apple Watch zostało już zgłoszonych ponad tysiąc aplikacji. Więcej informacji na temat dostępnych aplikacji możecie zobaczyć na tej stronie (dostępna w języku angielskim).

Co sądzicie o tego typu zniżce dla samych pracowników Apple? ja uważam, że jako pracownicy którzy będą ten produkt prezentować klientom powinni przynajmniej do użytku podczas pracy takie zegarki otrzymać za darmo od samej firmy. Druga kwestia nad jaką możemy się tutaj zastanowić to kiedy w końcu Apple otworzy pierwszy stacjonarny sklep Apple Store, tak aby sama sprzedaż tych produktów była dostępna w miarę wcześniej w Polsce, tak jak np. w Niemczech.

[source name=MacRumors url=http://www.macrumors.com/2015/04/06/tim-cook-apple-employee-watch-discounts/]

To Top