Informacje i nowości

Przymierzanie Apple Watch- Relacja ze sklepu Apple

San Francisco. Leander Kahney zdecydował się upublicznić przed sprzedażową relację premiery AppleWatch. Jak wiele osób rzucił się o północy na sklep Apple i kupił Apple Watch, nawet nie zdążył go przymierzyć. Jak przekonuje, muszę lepiej poznać urządzenie, które kupiłem. Dlatego, kolejnego dnia redaktor odwiedził  flagowy Apple Store w San Francisco i wypróbował większość modeli AppleWatch. 

Obowiązkowo przymierz, zanim kupisz

Przymierzenie Apple Watch i pomoc specjalisty w wyborze zegarka, to wręcz ceremonia. Trzeba najpierw zarezerwować spotkanie online. W ten weekend w San Francisco po uruchomieniu przedsprzedaży Apple Watch, wszyscy specjaliści byli zajęci, a ja musiałem czekać 20 minut w sklepie, abym mógł porozmawiać z technikiem. Specjalista, doprowadził mnie do jednego ze stołów ze szklanymi blatami. Sam użył swojego AW, aby odblokować szuflady w których po wysunięciu moim oczom ukazało się kilkanaście różnych zegarków.

[half]04_10_2015_Apple_Store_Watch_Express_preview_try_ons-1-1-640x480[/half] [half_last]04_10_2015_Apple_Store_Watch_Express_preview_top-1-640x385[/half_last]

VIP Room, dla złotej edycji zegarka Apple

Modele Apple Watch warte 10.000 $ są prezentowane w tajnych VIP Roomach. Po rozmowie ze specjalistą dowiedziałem się, że magazyny zostały zmienione na salę konferencyjne oraz został wydzielony specjalny obszar tylko do przymierzania modeli ze złota. Jest to bardziej luksusowe doświadczenie niż przepychanki z tłumem. Możliwe też, że ma to zapobiec ucieczce ze złotym towarem. Doradca może mieć tylko dwa zegarki wyciągnięte z szuflady do przymierzenia w danym momencie.  Przez 15 minut spotkania stale wycierał tarczę szmatką z mikrofibry i zamykał bransolety zegarka.

Co zrobiło na mnie największe wrażenie?

Przymierzyłem 42mm i 38mm modele obok siebie i obydwa są idealne. Niektórzy twierdzą, iż mniejszy zegarek jest zbyt mały, ale nie bez przyczyny Apple wydało dwa rodzaje. Są gusta i guściki, o których się nie dyskutuje. Największą niespodzianką była pomysłowość skórzanego paska. To kawał dopracowanej inżynieryjnej precyzji i pomysłowości. Wykonane z skóry, paski są niezwykle elastyczne i solidne, a dodatkowo magicznie zamykają się wokoło nadgarstka. Wewnątrz skóry każdego segmentu jest mały magnes, który przyciąga do siebie drugą część opaski. Byłem również pod wrażeniem paska Milanese kolejnego, który zamyka się magnesami. Obydwa rozwiązania dobrze dolegają wokół nadgarstka. Istnieją doniesienia, że magnetyczne paski mogą się odpinać podczas intensywnych ćwiczeń, ale próbowałem dość mocno potrząsać dłonią i rozwiązanie wydaje się być całkiem bezpieczne.

[half]04_10_2015_Apple_Store_Watch_preview-1-640x448[/half] [half_last]04_10_2015_Apple_Store_Watch_Express_preview-1-640x480[/half_last]

Niesamowicie dopasowany gadżet

Próbowałem kilku zegarków ze stali nierdzewnej, które są piękne. Zakochałem się w skomplikowanym mechanizmie, który zegarek posiada pod klamrami. Bransoleta ze stali nierdzewnej jest kapitalna. Kilka modułów można usunąć za pomocą przycisków wbudowanych w bocznej części bransolety. Wszystko po to abyś perfekcyjnie mógł dopasować swój zegarek do swojej dłoni. Chociaż lubię połączenie stali i skóry, to teraz będę zmuszony trzymać się mojego wyboru — elastycznego Apple Watch Sport. Jest funkcjonalny, ale również przyjemny. Podziękowałem sprzedawcy i udałem się na górny poziom sklepu, do obszaru standardowych zakupów. Tutaj nie ma potrzeby powołania się na termin rezerwacji i czekania w kolejce w celu przymierzania zegarka, atmosfera jest luźniejsza i można ekspresowo załatwić wszystko wedle potrzeb. Wszystko co jest związane z modelem Sport dokupimy od ręki. Opaski, akcesoria a nawet sam zegarek.

[source name=CultofMac url=http://www.cultofmac.com/318848/how-an-in-store-apple-watch-demo-will-make-you-a-believer]

To Top