Informacje i nowości

Dwa razy dłuższy czas na baterii zegarka Apple Watch? z tą opaską to możliwe

Jedną z wad nowego produktu Apple czyli zegarka Apple Watch będzie jego bateria. Niestety podczas normalnego użytkowania urządzenie ma nam wytrzymać tylko dzień korzystania na jednym naładowaniu co porównując z normalną żywotnością baterii w zegarkach jest bardzo małe. Oczywiście w oczach krytyków widzimy tylko to jak krótko ta bateria nam wytrzyma, a nie to jakie zegarek oferuje nam możliwości.

Nie trzeba było długo czekać na produkty które nam wydłużą czas na którym wytrzyma zegarek Apple Watch. Chociaż trzeba przyznać trudne wyzwanie stoi przed inżynierami którzy chcą rozpocząć produkcję tego typu akcesorium. Jednym z pierwszych jest wipowerband, czyli opaska na którą dodatkowo zakładamy zegarek Apple Watch dająca nam zarówno dodatkową ochronę jak i dodatkową baterię.

wipowerband - bateria dla Apple Watch 2

Sama opaska jest dostępna w kilki wersjach kolorystycznych, tak aby odpowiednio dopasować się do naszego gustu. Dla 42mm koperty zegarka Apple Watch będzie kosztować 99$, natomiast dla mniejszej wersji 38mm cena będzie wynosić 89$.

wipowerband - bateria dla Apple Watch 3

Twórcy zapowiadają, że specyfika urządzenia które kryje w sobie baterię o pojemności 200mAh da nam na dodatkowy dzień korzystania z zegarka Apple Watch, a samą opaskę naładujemy kablem Lightning od iPhone’a. Takie rozwiązanie mi osobiście na prawdę się podoba, chociaż w dalszym ciągu nie jestem przekonany do samego zegarka.

Dodatkowo pozostało nam czekać na specjalne ubrania kryjące w rękawach power banki z kablem którym niezauważalnie podepniemy zegarek do ładowania.

Zainteresowane osoby odsyłam na stronę projektu, dostępną pod tym adresem.

[source name=”the Verge” url=http://www.theverge.com/2015/4/13/8401277/wipowerband-double-battery-apple-watch]

To Top