Informacje i nowości

Sprzedaż Apple Watch w dobę większa niż Android Wear od zawsze

Jest zbyt wcześnie by mówić o tym jak wielki sukces sprzedażowy odniósł Apple Watch i czy bardzo „dokopał” smart zegarkom Android Wear. Jedno można jednak śmiało stwierdzić – sprzedaż urządzenia naręcznego Apple wystartowała bardzo mocno.

Statystyki pokazują, że Giganci z Cupertino, w jeden dzień sprzedali więcej urządzeń naręcznych niż producenci smart watch’y Android Wear od samego początku ich dystrybucji.

Rob Pirce w raporcie Business Insider informuje, że w 2014 roku, wszyscy wytwórcy i-zegarków z systemem operacyjnym Google, osiągnęli sprzedaż na poziomie 720 000 sztuk. Do grona tych firm zaliczane są między innymi Motorola, LG i Samsung.

Przed producentami Android Wear ciężka walka o prym na rynku urządzeń smart watch.

Przed producentami Android Wear ciężka walka o prym na rynku urządzeń smart watch.

Według agencji marketingowej Slice Intelligence, firmie z Cupertino w pierwszych 24 godzinach przedsprzedaży udało się znaleźć nabywców na 957 000 Apple Watch. Jeśli wierzyć powyższym wynikom można by rzec, że Apple zmiażdżyło komitywę zegarkowej konkurencji.

Oczywiście przyszłość jak zawsze zweryfikuje te dane. Trzeba powiedzieć, że firmy opierające swoją produkcję na systemie Android, przynajmniej do tej pory, nie specjalnie starały się skupić uwagę na tego typu gadżetach sygnowanych własnym logiem – a już na pewno nie tak bardzo jak to robią specjaliści od marketingu Apple. Może niebawem zobaczymy ich odpowiedź na mocne uderzenie wyprowadzone z Kalifornii ale entuzjaści zielonego robocika powinni być przygotowani na ciężką walkę o pierwsze miejsce w tym sektorze.

[source name= cultofandroid url= http://www.cultofandroid.com/73126/in-just-24-hours-apple-watch-outsold-all-android-wear-devices-ever/]

To Top