Naszymi oczami

3mk Flexible Glass – hybrydowe szkło nowej generacji

3mk to firma która od dłuższego czasu jest znana na rynku z produkcji wysokiej jakości folii poliwęglanowych na wszelkiego rodzaju urządzenia i to nie tylko telefony komórkowe.

Paleta urządzeń jest naprawdę ogromna, począwszy od zwykłych telefonów, poprzez smartfony, tablety, smartwatche, laptopy, aparaty, nawigacje oraz CTAB-y. Podejrzewam, że większość z Was znajdzie coś w ofercie firmy dla swojego urządzenia. Jeżeli nie, to warto o nią zapytać specjalistów z firmy 3mk – na pewno znajdą na to jakieś rozwiązanie.

Strasznie zaciekawił mnie jeden z nowych produktów firmy, którym jest połączenie szkła oraz folii poliwęglanowej czyli 3mk Flexible Glass. Produkt charakteryzuje się niewielką grubością (raptem 0,2mm) oraz bardzo łatwą możliwością montażu na urządzeniu.

Rzućmy okiem na specyfikację, którą prezentuje firma 3mk w opisie produktu na swojej stronie, a  zaraz sprawdzimy na ile ten opis jest wiarygodny.

3mk flexible glass - opis produktu

Na pierwszy ogień do przetestowania 3mk Flexible Glass trafił mi w ręce iPhone 5C. Fakt, troszkę mało popularne urządzenie ale i jemu należy się odpowiednia ochrona.

iPhone 5C - najlepsza folia 2

Przygotowując urządzenie do naklejenia jakiejkolwiek folii  warto pamiętać o dokładnym wyczyszczeniu wyświetlacza, tak aby jego powłoka była idealnie czysta i nie zawierała żadnych drobnych pyłków.

iPhone 5C - najlepsza folia 1

Flexible Glass jest bezpiecznie zapakowane, a w zestawie znajdziemy wszystko to co jest potrzebne aby dobrze nakleić szkło.

iPhone 5C - najlepsza folia 6

Samo naklejenie po odpowiednim przygotowaniu wyświetlacza jest naprawdę dziecinnie proste, głównie dzięki technologii opracowanej przez firmę 3mk, jaką są naklejki pozycjonujące Fit-In gdyż za ich pomocą jeszcze łatwiej dopasujemy folie do ekranu urządzenia.

iPhone 5C - najlepsza folia 4

iPhone 5C - najlepsza folia 5

Kolejnym świetnym rozwiązaniem jest plastikowy element opakowania, którego zastosowaniem z pozoru jest tylko ułatwienie powieszenia na ekspozycji, lecz przydaje nam się on podczas montażu Flexible Glass pomagając w usunięciu powstałych pod folią pęcherzyków powietrza.

iPhone 5C - najlepsza folia 7

Na samym urządzeniu produkt firmy 3mk prezentuje się świetnie, a grubość 0,2 mm nie jest tak bardzo widoczna jak w porównaniu z niektórymi szkłami hartowanymi. Tylko tutaj nasuwa się jedno pytanie – do jakiej części produktów zaliczyć to hybrydowe połączenie szkła i folii którym jest 3mk Flexible Glass?

iPod nano 7 - folia 1

iPod nano 7 - folia 2

iPod nano 7 - folia 3

iPod nano 7 - folia 4

iPod nano 7 - folia 5

iPod nano 7 - folia 6

iPhone 4S - najlepsza folia - 3

iPhone 4S najlepsza folia - 1

iPhone 4S najlepsza folia - 2

Podsumowując:

3mk Flexible Glass jest doskonałą opcją dla osób które chcą odpowiednio zabezpieczyć ekran swojego urządzenia. Dzięki tej hybrydzie szkła i folii, która jest grubości 0,2 mm, aż 2,5x wzmocnimy nasz wyświetlacz co w przypadku upadku może uratować go przed uszkodzeniem. Z kolei dzięki naklejkom pozycjonującym Fit-In z łatwością każdy zamontuje elastyczne szkło ochronne i będzie cieszył się dobrą ochroną, której twardość producent szacuje na poziomie 7h, sprawiając w dotyku wrażenie oryginalnego szklanego ekranu z zachowaniem jego pełnej wrażliwości.

Ja sam intensywnie użytkuje od kilku miesięcy iPoda nano 7 generacji którego zdjęcia z montażu widzieliście powyżej oraz iPhone’a 5S i szczerze jestem pozytywnie zaskoczony jak bardzo odporne na zarysowania jest szkło Flexible Glass.

Tylko mała moja uwaga, jak w przypadku każdej ochrony na wyświetlacz (folia, szkło) należy uważać na to żeby gdzieś nie podważyć naklejonego zabezpieczenia – ideałem jest nosić urządzenie dodatkowo w etui ochronnym z minimalnym rantem wystającym ponad płaszczyznę wyświetlacza.

!UWAGA!

Dzięki uprzejmości firmy 3mk, dla 100 pierwszych osób mamy specjalny rabat w wysokości 30% na całe zamówienie w sklepie internetowym firmy 3mk który znajdziecie pod tym adresem. Podczas składania zamówienia należy wpisać jako kod rabatowy hasło: applecenter.pl i całe zamówienie (pomijając koszty wysyłki) będzie tańsze o 30%.

Zachęcam Wszystkich gorąco do zakupu elastycznego szkła ochronnego 3mk Flexible Glass. Zadbajmy odpowiednio o ochronę naszych urządzeń.

P.S. Jak to nasz redakcyjny kolega Łukasz kiedyś powiedział, warto odpowiednio zabezpieczyć nasze urządzenia bo nie wiadomo kiedy pod naszymi nogami może pojawić się ……. dzika małża :).

[youtube id=pVm72PMmFpU]

To Top