Informacje i nowości

Kamera w iPhone 6s z technologią Sony

iPhone 6s camera

Pogłoski mówią, że iPhone 6s będzie miał znacznie mocniejszy od swoich poprzedników aparat.

Według nowych „chińskich” plotek, nadchodzący iPhone będzie mógł pochwalić się aparatem o matrycy 12 MPx wyposażonym w specjalny czujnik produkcji Sony, który poprawi jakość zdjęć wykonywanych w warunkach słabego oświetlenia.

Dyrektor IHS Technology, Kevin Wang wcześniej twierdził, że zarówno w iPhone 6s i iPhone 6s Plus matryca „powiększy się” z 8 do 12 megapikseli i w tym samym sprawozdaniu pisano również o tym, że rozmiar pojedynczego piksela w nowych kamerach będzie mniejszy niż rozmiar piksela w aparatach obecnych iPhone’ów co z kolei mogłoby prowadzić do zwiększonej ilości zakłóceń i gorszych fotografii przy kiepskim oświetleniu.

Dzisiejszy news sugeruje, że Apple użyje technologii kodowania RGBW wprowadzonej przez Sony, która polega na tym, że do piksela mniejszego rozmiaru zostaje dodany biały sub-piksel, poprawiając tym jakość obrazu i kompensując straty, o których wspominał wcześniej Kevin Wang.

Firma Apple podobno planowała użycie wspomnianej technologii już w modelach 6 i 6 Plus ale postanowiono poczekać rok aby upewnić się, że spełnia ona wysokie standardy jakości gigantów z Cupertino.

 

We wcześniejszych doniesieniach pisano o tym, że Apple ma zamiar montować w nowych smartfonach aparat z podwójnym obiektywem i zoomem optycznym ale im więcej plotek się pojawia tym mniej prawdopodobna wydaje się być wizja dwu-obiektywowej kamery.

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/323848/iphone-6s-camera-could-use-sony-tech-for-improved-low-light-snapping/]

 

To Top