Informacje i nowości

Tim Cook sugeruje, że na scenie dzisiejszego WWDC 2015 wystąpią nie tylko mężczyźni

wwdc 2015

Tuż przed konferencją Apple na Worldwide Developers Conference, CEO Tim Cook wypowiedział się na temat zaangażowania firmy w zróżnicowanie pracowników i dał do zrozumienia, że prezentację w jakimś stopniu upiększy kobieta.

Prezes Apple w wywiadzie dla Mashable powiedział:

Różnorodność jest przyszłością dla naszej firmy. Wierzę, że im mocniej będzie zróżnicowana grupa ludzi ze sobą współpracujących tym lepszy produkt powstanie.

Cook podkreśla zbyt małą rolę kobiet w branży technologicznej.

Myślę, że nie zrobiliśmy wystarczająco dużo aby dotrzeć do młodych kobiet i pokazać im jak wiele satysfakcji i radości może dać taka praca.

Kiedy ludzie czują się szanowani i docenieni za to kim są, zyskują komfort i pewność by wykonać najlepszą pracę w swoim życiu.

Gdy dziennikarz Mashable zapytał o brak kobiet na scenie wydarzeń Apple, Cook odpowiedział.

Całkowicie się zgadzam z tym, że brak udziału kobiet w naszej prezentacji jest niedopuszczalny. Jutro się to zmieni.

Jedyną kobietą, która jest członkiem najwyższej kadry zarządzającej w firmie jest Angela Ahrendts, która przeszła do Gigantów z Cupertino rezygnując z posady CEO Burberry by zostać Szefową Sprzedaży Detalicznej w Apple.

Firma Apple w zeszłym roku opublikowała raport dotyczący różnorodności pracowników zatrudnionych w firmie. Na 98 000 osób zatrudnionych 70% jest płci męskiej, a 55% jest białego koloru skóry. CEO Apple powiedział wtedy, że nie jest zadowolony z tych liczb.

Teraz „kapitan” okrętu Apple mówi:

Ciężko pracujemy aby poprawić liczby z tamtego raportu. Czynimy postępy, jesteśmy oddani i innowacyjni w promowaniu różnorodności zatrudnienia tak samo jak w tworzenie nowych produktów.

Konferencja WWDC 2015 dzisiaj o 19:00. Zapraszamy Was do śledzenia relacji live z wydarzenia na łamach AppleCenter.pl

[source name= mashable url= http://mashable.com/2015/06/08/tim-cook-apple-diversity-women-future/?utm_cid=hp-hh-pri]

To Top