Humor

Apple Watch zakazany na uniwersytetach w Australii

Uniwersytet w Nowej Południowej Walii zakazał przynoszenia smartwatch’y  typu Apple Watch do szkoły w dniu egzaminów. Ten zakaz został spowodowany przez nadmierne próby ściągania z zegarków podczas testów. Nawet w kodeksie szkoły została dodana zasada na ten temat. Mówi ona, że jeśli ktoś przyniesie tego typu zegarek na egzamin musi schować go do specjalnego metalowego pudełka na czas pisania testu. Jeżeli jednak ktoś zostanie przyłapany na ściąganiu, nie tylko nie zdaje testu ale musi również zapłacić grzywnę.

Jednak nie tylko w Australii zostały wprowadzone takie zasady. Na niektórych uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych także wprowadzono rygorystyczne zakazy przynoszenia smartwatch’y do szkół, szczególnie w dniu egzaminów.

W tym momencie jest mowa o zakazach dotyczących zegarków, ale można się spodziewać, że na tym się nie skończy. W Polsce nauczyciele również próbują walczyć z próbami ściągania na testach, ale sprytni uczniowie często mają przewagę nad pedagogami.

[source name=CultofMac url=http://www.cultofmac.com/327136/australian-schools-dis-koala-fy-apple-watch-from-exam-halls/]

To Top