Informacje i nowości

Elastyczny iPhone za kilka lat

elastyczny iphone

Jeśli chcesz by Apple wyprodukowało iPhone’a z elastycznym ekranem OLED to prawdopodobnie Twoje życzenie może się spełnić w ciągu najbliższych kilku lat.

Według nowych danych, których źródłem są firmy z łańcucha dostaw Apple położone w Południowej Korei, firma z Cupertino jet mocno zainteresowana stworzeniem pierwszego iPhone’a z elastycznym wyświetlaczem OLED.

Plotka mówi, że firma z Doliny Krzemowej chciałaby żeby pierwszy smartfon z flexi-wyświetlaczem trafił do produkcji w 2018 roku, a fabryka będąca dostawcą tych ekranów już pracuje nad wdrożeniem tego rozwiązania do iPhone’a.

Idea realizacji pomysłu produkowania przez Apple smartfonów z elastycznym wyświetlaczem OLED jest dość prawdopodobna, biorąc pod uwagę fakt, że Samsung i LG od 2013 wykorzystują tą technologię w swoich urządzeniach. Firma z Cupertino już zresztą stosuje ekrany OLED w Apple Watch i to właśnie LG jest odpowiedzialne za dostawę ekranów do urządzenia naręcznego Apple.

Według wcześniejszych doniesień, Foxconn ma za kwotę 2.6 miliarda dolarów wybudować fabrykę, która ma się zajmować tylko i wyłącznie wytwarzaniem paneli dotykowych i wyświetlaczy dla urządzeń z logiem nadgryzionego jabłka.

Apple ma „w szufladzie” wiele patentów na elastyczne, a nawet składane iPhone’y, co udowadnia, że firma nie odrzuca myśli o produkcji urządzeń z funkcjonalnością, którą dają tego typu rozwiązania. Jeden z wniosków złożonych w urzędzie patentowym opisuje smartfona, który może być łatwo odkształcony lub nawet złożony wpół bez ryzyka uszkodzenia podzespołów urządzenia.

Jak podaje najświeższy raport, głównym obiektem zainteresowania firmy z Cupertino jest  elastyczny wyświetlacz OLED. Trwają jednak prace mające na celu zniwelowanie słabych punktów takiego rozwiązania, którymi są podobno nasycenie kolorów, dokładność odwzorowania barw i jasność wyświetlacza.

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/327161/oled-flexiphones-are-coming-but-not-for-a-few-years/]

To Top