Humor

Jeśli myślisz, że Apple doskonale pakuje swoje produkty, zobacz to!

Firma Apple jest dobrze znana z tego, że każdy produkt, który wychodzi z jej fabryki jest dokładnie i bardzo schludnie spakowany. Każdy iPhone, Mac czy iPod ma swoje wyjątkowe, zależne od modelu opakowanie, które w pełni go zabezpiecza zanim pierwszy raz otworzymy pudełko.

Otwarcie nowego produktu firmy Apple po raz pierwszy jest dla wielu najważniejszym momentem w całym okresie posiadania sprzętu. Po części to dlatego, że Apple spędza dużo czasu doskonaląc opakowania na produkty, by były proste, eleganckie i bezpieczne. Jednakże Apple nie jest jedyną firmą, która przykłada dużą uwagę do tworzenia, jak mogłoby się wydawać, czegoś tak mało ważnego. W świetle ostatnich plotek, mówi się że firma z Cupertino pracuje z producentami akcesoriów innych spółek i tworzy dla nich równie piękne opakowania.

Warto spojrzeć na niektóre produkty innych firm elektronicznych i na niezwykle twórczy sposób ich zapakowania. Wydaje się to dziwne ale dobre opakowanie, naprawdę potrafi przyciągnąć klienta.

Panasonic Note

Opakowanie Panasonic Note jest bardzo pomysłowe. Słuchawki ułożone są na kształt nuty (ang – note) na białym tle. Dodatkowo na nakrywce pudełka widnieje napis „made for music’.

panasonic-note

Pago de los Capellanes DVD

Opakowanie płyty DVD dla winnicy Pago de los Capellanes w Hiszpanii, to bardzo dobry pomysł. Pudełko miało ilustrować wschodzące słońce nad winnicą.

DVD-packaging

Limited Edition Fedrigoni Leica

Opakowanie limitowanej edycji aparatu Leica otwiera jak książka i z każdą nową „kartką” możemy przeczytać coś nowego o marce i o samym aparacie. Sposób zapakowanie tego aparatu naprawdę zachwyca.

leica-camera-packaging

KébecSon Headphones

Spółki branży muzycznej bardzo przykładają się do sposobu pakowania swoich sprzętów audio. Nie inaczej jest z firmą KébecSon. Unikalna torba prezentuje słuchawki w ciekawy sposób. Genialne!

kebecson-headphones

Xiaomi MI 2 Smartphone

Ten przykład opakowania, wyprzedza miłość Apple do minimalizmu. Firma Xiaomi wysyła swoje smartphone’y w kartonowych pudełkach, które mają wygrawerowane tylko jedno logo.

xiomi-mi-2

Widać projektanci mają fantazję. A Wam, które pudełko się najbardziej podoba?

[source name=CultofMac url=http://www.cultofmac.com/328418/packaging-design/]

To Top