Informacje i nowości

iOS 9 beta 5 – co nowego?

Wczoraj o 19:00 w Apple Developer Center można było pobrac świeżutką, piątą betę iOS 9, która to wprowadziła pare udoskonaleń i nie tylko. Zapraszam do czytania.

Nowe tapety!

Osobny artykuł na ten temat pojawił sie już na naszym portalu a link do niego znajdziecie tutaj. W wielkim skrócie Apple dodalo 15 nowych tapet które moim skromnym zdaniem są piękne. Dodatkowo mają one niezwykłą ostrość która w pewnym sensie pokazuje potencjał wyświetlaczy Retina. Jest jeden minus. Wszystkie pozostałe tapety zostały usunięte. Nawet tapeta z fali która była w pierwszych betach. Dziwne, co nie? Jedyne tapety jakie przetrwały to te przystosowane pod iPhone’a 5c.

WiFi Assist

Następna nowością jest funkcja WiFi Assist która z pewnością przyda się tym, którzy cenią sobie prędkość internetu. Mianowicie iPhone inteligentnie bedzie przełączać sie na sieć komórkową gdy prędkość oferowana przez WiFi nie bedzie zdatna do płynnego surfowania lub po prostu iPhone zacznie skakać po sieciach w poszukiwaniu tej, w której przeglądanie internetu bedzie działać poprawnie.

wifi

Nowe funkcje w Kalendarzu

Kalendarz doczekał się aktualizacji. Od teraz potrafi przeglądać mail i proponować wydarzenia, które zauważy w skrzynce pocztowej oraz wspomniano po raz kolejny o funkcji przedstawionej na WWDC, mianowicie komunikat kiedy najlepiej wyjść z domu by w sam raz zjawić się na miejscu.

kalendarz

Część funkcji Handoff wyleciała z ekranu blokady.

Na szczęście nie jest aż tak źle jak wam się może wydawać. Mianowicie wyłączono sugerowanie programów z AppStore na podstawie lokalizacji. Funkcja ta działała tak, że np. wchodzimy do Starbucksa, to na iPhonie na ekranie blokady w lewym dolnym rogu pojawia się ikona aplikacji Starbucksa ponieważ iPhone wie, że tu jesteś i być może chcesz jej użyć. Niestety została wyłączona funkcja sugerowania programów z AppStore i po wejściu w Ustawienia -> Ogólne -> Handoff nie znajdziemy już przełąćznika „Sugerowane programy z AppStore”, iPhone sugeruje tylko programy zainstalowane na iPhonie.

handoff

Wymieszaj wszystko w Apple Music. Wreszcie!

W Apple Music w końcu dodano funkcje mieszania. Zaraz, ona nie była dostępna od początku? No była, ale tylko gdy weszliśmy do określonego albumu itp. na karcie „Moja muzyka”, itd. funkcja mieszania pojawiła się dopiero teraz. Refleks godny Internet Explorera 😛

To Top