Książki i Ebooki

Dlaczego Apple? – Kreatywność

Produkty Apple są bardzo proste w obsłudze co w połączeniu z niesamowitym oprogramowaniem daje potężny zastrzyk kreatywności dla ich użytkowników.

Zrzut ekranu 2015-09-18 o 12.27.40

Widzicie ten slajd powyżej? Miałem identyczną sytuację. Pamiętam, kiedy dostałem 5s i te wszystkie wspaniałe funkcje w aparacie. Tak proste w obsłudze, że zdające się wołać „użyj mnie, użyj mnie…” Gdzieś zobaczyłem świetne nagrania timelapse Warszawy. Efekt był piorunujący, to wtedy natknęło mnie aby zrobić prowizorkę w Rzeszowie. Trochę taśmy, przykleiłem iPhone’a do szyby i zostawiłem na 24 godz. nagrywającego i podpiętego do zasilacza. Cały materiał wrzuciłem do iMovie, przyciąłem, złączyłem, dodałem ścieżkę dźwiękową, napisy, początek, zakończenie i wyszedł z tego całkiem niezły majstersztyk. Gdyby nie Apple prawdopodobnie nie zawracałbym sobie głowy tym całym timelapse – a co to w ogóle jest to całe timelapse? Nie ważne. Muszę zrobić format, zainstalować sterowniki, programy, masę programów. Nie mam czasu na zabawę, muszę przecież poświęcić cały dzień na skonfigurowanie Windowsa…

Akademia Małego Europejczyka

„Rzutnik multimedialny czy tablica interaktywna to narzędzia stosowane od począ­tku pojawienia się Akademii. Od września 2012 dzieci mają natomiast do dyspozycji salkę iKids, w której mogą pracować na iPadach. Stosowane są one przez kilka minut dziennie, najwy­żej trzy razy w tygo­dniu. Dzieci szlifują na nich swe kompetencje poznawcze, uczą się logiczne­go myślenia oraz wykonują działania matematyczne”.

Szkoły Leonarda Piwoni

„I Prywatne Liceum Ogólnokształcące wkracza w XXI wiek, uznając wykształcenie i wycho­wa­nie za integralną całość. Współpracujemy z rodzicami, kreując atmosferę sprzyjającą rozwojowi młodego człowieka oraz pomagamy mu neutralizować postawy konsumpcyjne. Uczniów traktujemy podmiotowo i po partnersku. Zapewniamy im rzetelne przygotowanie do życia i samokształcenia w nowoczesnym społeczeństwie stawiając na innowacyjność w edukacji”.

Ekspert w swojej branży Maqsimum

„Mobilne urządzenia są przyszłością rynku IT. Natychmiastowy dostęp do sieci, mała waga, wielkie możliwości – wzmacniają kreatywności dzieci i młodzieży i powodują, że technologia staje się ich sojusznikiem. Ta rewolucja dzieje się tu i teraz – już w roku szkolnym 2011/2012 pierwsze klasy gimnazjalne w szczecińskich Prywatnych Szkołach Leonarda Piwoni będą pracowały zupełnie bez podręczników. Materiały zawarte w grubych tomach, zajmujące setki i tysiące stron, ważące wiele kilogramów – zostaną wgrane do iPadów w formie PDF. Maqsimum ma przyjemność być partnerem tej nowatorskiej i unikalnej w skali europejskiej akcji”.

To tylko jeden przykład. Miałem ich w życiu znacznie więcej. Zapewne nie tylko ja. Podzielcie się w komentarzach swoimi historyjkami.

To Top