Poradniki i tutoriale

Automatyczne aktualizacje programów i systemu OS X

Nie wiem jak Wy, ale ja na iPhone’ie korzystam tylko i wyłącznie z automatycznych aktualizacji odkąd tylko Apple wprowadziło takąż funkcję, pozwoliło to pozbyć się codziennego nawyku sprawdzania i marnowania czasu na „czy jest coś do zaktualizowania”.

OS X także posiada opcję automatycznych uaktualnień, jednakże czasami mogą być one irytujące. Otóż, posiadam wszystkie możliwe opcje poza uaktualnieniami systemu OS X włączone. Dlaczego zrezygnowałem z uaktualnień systemu? Powód jest prosty – MacBooka wyłączam raz na ruski rok, często mając uruchomione wiele programów, w których aktualnie pracuję, dlatego nie mogę sobie pozwolić na to, aby przez aktualizację, komputer automatycznie się wyłączył, oczywiście można odwlekać ponowne uruchomienie urządzenia, ale takie odwlekanie jest bardzo irytujące. Cała reszta nie ingeruje w naszą pracę (nie przeszkadza), dlatego pozostawiłem całą resztę włączoną.

App Store

Polecam byście ustawili sobie wszystko tak, jak ja mam ustawione (screen powyżej). Dodatkowo, w tym miejscu możemy zmienić ustawienia dotyczące hasła podczas dokonywania zakupów i zakupów w programach oraz pobierania bezpłatnych rzeczy.

Powyższe ustawienia dostępne są „pod adresem”:

Preferencje systemowe –> App Store

To Top