Informacje i nowości

[FAKE!]Apple Retail Store w Polsce? Nareszcie?

Polska pod tym względem zawsze była uważana przez Apple za kraj trzeciego świata. Wy tam sobie miejcie resellerów, albo dobra, dorzucimy wam jeszcze nasz sklep internetowy! Cóż. Odkąd śledzę Twittera Tima Cooka co każdy jego tweet komentuje go wpisem typu: Kiedy Apple Store w Polsce, czy coś takiego. Oczywiście było to podtweetami gdzie ogłaszał ze otwiera sie następny Apple Store. Dodatkowo poszedłem jeszcze dalej i napisałem maila do Cooka (do którego cudem zdobyłem adres) w którym po prostu przedstawiłem swój kraj i zargumentowałem dlaczego warto u nas wybudować sklep Apple. Z tego co sie dowiedziałem to na mail który wysłałem każda wiadomość jest odczytywana aczkolwiek na żadna nie odpisują, chyba ze to ważna sprawa to kierowana jest bezpośrednio do Cooka.

Dobra. Dosyć pitolenia od rzeczy. Przejdźmy do konkretów.

Dzisiaj rano na iMessage Mateusz z redakcji ThinkApple wysłał wiadomość gdzie zastanawiał się czy ten wpis jest autentyczny:

image
Ja po przeczytaniu tego tweeta rownież nie dowierzałem że coś faktycznie się dzieje. Wszedłem na swój timeline na Twitterze. Każdy retweetuje to jak szalony. Wchodzę by zobaczyć na profil. Ten profil obserwuje tylko konta należące do Apple i te, które są zatwierdzone przez Twittera. Na chwile pisania artykułu ten profil jest obserwowany przez 17 osób.

Tak więc czy to konto jest autentyczne? Czy może nie?

Nie wiemy. O to należałoby zapytać się Apple, co uczynię jeszcze dzisiaj, a gdy czegokolwiek na ten temat się dowiem to postaram się was o tym poinformować. A wy jak oceniacie tą sytuacje? Skomentujcie.

WYJAŚNIENIE 11.02.2016 – 15:30

Konto te jest fałszywe i nie ma żadnego powiązania z Apple. Udowodnili to twitterowicze poprzez wykrycie literówki w nicku. Litera ‚l’ w napisie Apple została zastąpiona dużą literą ‚i’.

To Top