Informacje i nowości

Usługa „Znajdź mój iPhone” uratowała życie 18-latki

Chyba większość z Was kojarzy usługę 'Znajdź mój iPhone’? Tak, to ta co się przyda jak zgubisz lub ktoś ci skradnie twoje iUrządzenie, ale czy wiedziałeś że może też uratować życie?

Policja w Pensylwanii otrzymała doniesienie od matki pewnej osiemnastolatki, która zgłosiła porwanie córki. Sprawcą miał być były chłopak dziewczyny. Kobieta twierdziła, że dostawała wiadomości SMS, w których nastolatka prosiła ją o pomoc. Wpadła też na pomysł, by skorzystać z usługi Znajdź mój iPhone. W ten sposób zlokalizowano dziewczynę, która, jak się okazało, znalazła się ponad 250 km od jej domu. Dziewczyna była związana i zakneblowana. Samochód znajdował się na parkingu przy restauracji McDonald’s w Milesburgu. Sprawcą był osiemnastoletni Joseph Boller, którego aresztowano.

Zdarzenia potrafią wywołać ciarki na plecach, tym bardziej że wydarzyły się na prawdę. Taki sposób lokalizowania przez funkcje pokroju 'Znajdź mój iPhone’ czy 'Znajdź moich znajomych’ to jednocześnie bezcenna pomoc jak i również jeden z groźniejszych sposobów na namierzenie osoby na przykład przez hakera. A Wy, używacie jej? Jeśli tak, to dobrze, bo dodatkowo zabezpieczacie też swój telefon przed użyciem go przez złodzieja.

[source name=9to5Mac url=http://9to5mac.com/2016/02/19/find-my-iphone-kidnap-rescue]

To Top