Informacje i nowości

Siri i Liam – Dzień Ziemi

Z okazji Dnia Ziemi, Apple stworzyło świetną reklamę, w której ukazane jest pierwsze spotkanie Siri z Liam. Czy coś może pójść niezgodnie z planem? Przekonajcie się sami.

Liam to dużych rozmiarów przemysłowy robot, składający się z 29 wolnostojących zrobotyzowanych ramion. Firma z Cupertino pracowała nad nim od lat. Rozbiera on iPhone’y przeznaczone do recyklingu.

Firma z Cupertino takim działaniem zwraca uwagę na to, jak dużo wysiłku włożyli w celu ograniczenia zanieczyszczania naszej planety. Tworząc Liama Apple stara się rozwiązać coraz większy problem dla branży elektroniki użytkowej. Odpady a w szczególności odpady z baterii, to rosnące zagrożenie w krajach rozwijających się, w których należy postarać się o przywrócenie do użyteczności jak największej części z zużytych urządzeń elektrycznych.

Głównym zadaniem Liama jest demontaż iPhone’ów a w szczególności tacek na karty SIM, śrub, baterii i kamer. Usuwając te części z osobna w dużej mierze ułatwi to recykling. Dzięki niemu możliwe jest dokładne oddzielenie poszczególnych elementów telefonu, co nie było możliwe przy standardowej metodzie do której były wykorzystywane magnesy.

Źródło: Mashable

Komentarze
To Top